Broken Link Checker 1.6.2 - en to da_DK translation catalogue (330 entries)

en: %2.3f seconds
da_DK: %2.3f sekunder

en: %d "%s" deleted. | %d "%s" deleted.
da_DK[0]: %d "%s" slettet.
da_DK[1]: %d "%s" slettet.

en: %d "%s" moved to the Trash. | %d "%s" moved to the Trash.
da_DK[0]: %d "%s" flyttet til papirkurven.
da_DK[1]: %d "%s" flyttet til papirkurven.

en: %d '%s' has been deleted | %d '%s' have been deleted
da_DK[0]: %d '%s' er blevet slettet
da_DK[1]: %d '%s' er blevet slettede

en: %d URL in the work queue | %d URLs in the work queue
da_DK[0]: %d URL i arbejdskøen
da_DK[1]: %d URL&#39;er i arbejdskøen

en: %d blogroll link deleted. | %d blogroll links deleted.
da_DK[0]: %d link slettet fra Links
da_DK[1]: %d links slettet fra Links

en: %d comment has been deleted. | %d comments have been deleted.
da_DK[0]: %d kommentar er blevet slettet
da_DK[1]: %d kommentarer er blevet slettede

en: %d comment moved to the Trash. | %d comments moved to the Trash.
da_DK[0]: %d kommentar flyttet til papirkurven
da_DK[1]: %d kommentarer flyttet til papirkurven

en: %d day | %d days
da_DK[0]: %d dag
da_DK[1]: %d dage

en: %d day ago | %d days ago
da_DK[0]: %d dag siden
da_DK[1]: %d dage siden

en: %d hour | %d hours
da_DK[0]: %d time
da_DK[1]: %d timer

en: %d hour ago | %d hours ago
da_DK[0]: %d time siden
da_DK[1]: %d timer siden

en: %d instances of the link were successfully modified.
da_DK: %d steder med dette link blev ændret med succes.

en: %d instances of the link were successfully unlinked.
da_DK: %d steder med dette link fik linket fjernet med succes.

en: %d item was skipped because it can't be moved to the Trash. You need to delete it manually. | %d items were skipped because they can't be moved to the Trash. You need to delete them manually.
da_DK[0]: %d link blev skippet, fordi det ikke kan flyttes til papirkurven. Du er nødt til at slette den selv.
da_DK[1]: %d link blev skippet, fordi de ikke kan flyttes til papirkurven. Du er nødt til at slette dem selv.

en: %d link marked as not broken | %d links marked as not broken
da_DK[0]: Et link markeret som ikke-dødt
da_DK[1]: %d links markeret som ikke-døde

en: %d link removed | %d links removed
da_DK[0]: %d link fjernet
da_DK[1]: %d links fjernet

en: %d link scheduled for rechecking | %d links scheduled for rechecking
da_DK[0]: %d link er planlagt til at blive tjekket igen
da_DK[1]: %d links er planlagt til at blive tjekket igen

en: %d link updated. | %d links updated.
da_DK[0]: %d link opdateret.
da_DK[1]: %d links opdateret.

en: %d minute | %d minutes
da_DK[0]: %d minut
da_DK[1]: %d minutter

en: %d minute ago | %d minutes ago
da_DK[0]: %d minut siden
da_DK[1]: %d minutter siden

en: %d month | %d months
da_DK[0]: %d måned
da_DK[1]: %d måneder

en: %d month ago | %d months ago
da_DK[0]: %d måned siden
da_DK[1]: %d måneder siden

en: %d page deleted. | %d pages deleted.
da_DK[0]: %d side slettet
da_DK[1]: %d sider slettet

en: %d page moved to the Trash. | %d pages moved to the Trash.
da_DK[0]: %d side flyttet til papirkurven
da_DK[1]: %d side flyttet til papirkurven

en: %d post deleted. | %d posts deleted.
da_DK[0]: %d indlæg slettet
da_DK[1]: %d indlæg slettet

en: %d post moved to the Trash. | %d posts moved to the Trash.
da_DK[0]: %d indlæg flyttet til papirkurven
da_DK[1]: %d indlæg flyttet til papirkurven

en: %d second | %d seconds
da_DK[0]: %d sekund
da_DK[1]: %d sekunder

en: %d second ago | %d seconds ago
da_DK[0]: %d sekund siden
da_DK[1]: %d sekunder siden

en: %s seconds
da_DK: %s sekunder

en: (No response)
da_DK: (Intet svar)

en: API Error
da_DK: API-fejl

en: Advanced
da_DK: Avanceret

en: All
da_DK: Alle

en: An unexpected error occured!
da_DK: En uventet fejl opstod!

en: Any
da_DK: Alle

en: Apply
da_DK: Anvend

en: Apply custom formatting to broken links
da_DK: Anvend egen formattering på døde links

en: Apply custom formatting to removed links
da_DK: Anvend egen formattering på links, der er fjernet

en: Are you sure you want to delete all posts, bookmarks or other items that contain any of the selected links? This action can't be undone.
    'Cancel' to stop, 'OK' to delete
da_DK: Er du sikker på, at du ønsker at slette alle indlæg, bogmærker og andre ting, der indeholder et af de valgte links? Denne handling kan ikke fortrydes.
    'Annullér' for at stoppe, 'OK' for at slette

en: Are you sure you want to remove the selected links? This action can't be undone.
    'Cancel' to stop, 'OK' to remove
da_DK: Er du sikker på, at du ønsker at fjerne de valgte links? Denne handling kan ikke fortrydes.
    'Annullér' for at stoppe, 'OK' for at slette

en: Automatically expand the widget if broken links have been detected
da_DK: Automatisk udvid widgetten, hvis der er fundet døde links

en: Basic HTTP
da_DK: Grundlæggende HTTP

en: Blogroll items
da_DK: Links

en: Bookmark
da_DK: Bogmærke

en: Broken
da_DK: Døde

en: Broken Link Checker Options
da_DK: Indstillinger for Broken Link Checker

en: Broken Link Checker has detected %d new broken link in your posts. | Broken Link Checker has detected %d new broken links in your posts.
da_DK[0]: Broken Link Checker har opdaget %d nyt dødt link i dine indlæg.
da_DK[1]: Broken Link Checker har opdaget %d nye døde links i dine indlæg.

en: Broken Link Checker has detected %d new broken link on your site. | Broken Link Checker has detected %d new broken links on your site.
da_DK[0]: Broken Link Checker har opdaget %d nyt dødt link på din site.
da_DK[1]: Broken Link Checker har opdaget %d nye døde links på din site.

en: Broken Link Checker installation failed. Try deactivating and then reactivating the plugin.
da_DK: Installation af Broken Link Checker mislykkedes. Prøv at deaktivere og dernæst reaktivere pluginnet.

en: Broken Links
da_DK: Døde links

en: Broken for
da_DK: Død for

en: Bulk Actions
da_DK: Massehandlinger

en: Bulk Edit URLs
da_DK: Masseredigér URL&#39;er

en: CURL version
da_DK: cURL version

en: Can't move comment %d to the trash
da_DK: Kan ikke flytte kommentar %d til papirkurven

en: Can't move post "%s" (%d) to the trash because the trash feature is disabled
da_DK: Kan ikke flytte indlægget "%s" (%d) til papirkurven, fordi papirkurvsfunktionen er deaktiveret

en: Cancel
da_DK: Annullér

en: Cancel URL editing
da_DK: Anullér redigering af URL

en: Case sensitive
da_DK: Der skelnes mellem små og store bogstaver

en: Check URLs entered in these custom fields (one per line) :
da_DK: Tjek URL&#39;er i disse Egne felter (en per linje):

en: Check each link
da_DK: Tjek hvert link

en: Check links using
da_DK: Tjek link med

en: Checked
da_DK: Tjekket

en: Click "Save Changes" to update example output.
da_DK: Klike "Gem ændringer" for at opdatere eksempelvisningen.

en: Color-code status codes
da_DK: Kod statuskoder med farver

en: Comment
da_DK: Kommentar

en: Comments
da_DK: Kommentarer

en: Compact View
da_DK: Kompakt visning

en: Complete site recheck started.
da_DK: Fuldstændig ny tjek af site påbegyndt.

en: Configure
da_DK: Konfigurér

en: Connection Failed
da_DK: Forbindelse mislykkedes

en: Container %s[%d] not found
da_DK: Container %s[%d] ikke fundet

en: Container type '%s' not recognized
da_DK: Container-type '%s' ikke genkendt

en: Couldn't delete the link's database record
da_DK: Kunne ikke slette linkets databasepost

en: Couldn't modify link %d
da_DK: Kunne ikke ændre linket %d

en: Current load : %s
da_DK: Aktuel belastning: %s

en: Custom field
da_DK: Eget felt

en: Custom fields
da_DK: Egne felter

en: DailyMotion Video
da_DK: DailyMotion-video

en: Database error : %s
da_DK: Database-fejl : %s

en: Delete
da_DK: Slet

en: Delete Permanently
da_DK: Slet permanent

en: Delete This Filter
da_DK: Slet dette filter

en: Delete sources
da_DK: Slet kilder

en: Delete this item permanently
da_DK: Slet dette indlæg permanent

en: Detailed View
da_DK: Detaljeret visning

en: Details
da_DK: Detaljer

en: Detected %d unique URL | Detected %d unique URLs
da_DK[0]: Fandt %d unik URL
da_DK[1]: Fandt %d unikke URL&#39;er

en: Detected Links
da_DK: Fundne links

en: Didn't find anything to delete!
da_DK: Fandt ikke noget, der kan slettes!

en: Dismiss
da_DK: Ignorér

en: Dismissed
da_DK: Ignoreret

en: Dismissed Links
da_DK: Ignorerede links

en: Displaying %s&#8211;%s of <span class="current-link-count">%s</span>
da_DK: Viser %s&#8211;%s af <span class="current-link-count">%s</span>

en: Don't check links where the URL contains any of these words (one per line) :
da_DK: Tjek ikke links, hvor URL&#39;en indeholder et af disse ord (et ord per linje):

en: Donate $10, $20 or $50!
da_DK: Donér $10, $20 eller $50!

en: E-mail notifications
da_DK: E-mail-meddelelser

en: Edit
da_DK: Redigér

en: Edit CSS
da_DK: Redigér CSS

en: Edit URL
da_DK: Redigér URL

en: Edit comment
da_DK: Redigér kommentar

en: Edit link URL
da_DK: Redigér link-URL

en: Edit this bookmark
da_DK: Redigér dette bogmærke

en: Edit this item
da_DK: Redigér denne

en: Edit this post
da_DK: Redigér dette indlæg

en: Editing is not implemented in the '%s' parser
da_DK: Redigering er ikke implementeret i '%s'-parser

en: Embedded DailyMotion video
da_DK: Indsat DailyMotion-videoe

en: Embedded DailyMotion videos
da_DK: Indsatte DailyMotion-videoer

en: Embedded GoogleVideo video
da_DK: Indsatte GoogleVideo-videoer

en: Embedded GoogleVideo videos
da_DK: Indsatte GoogleVideo-videoer

en: Embedded Megavideo video
da_DK: Indsat Megavideo-videoe

en: Embedded Megavideo videos
da_DK: Indsatte Megavideo-videoer

en: Embedded Vimeo video
da_DK: Indsat Vimeo-videoe

en: Embedded Vimeo videos
da_DK: Indsatte Vimeo-videoer

en: Embedded YouTube video
da_DK: Indsat YouTube-videoe

en: Embedded YouTube videos
da_DK: Indsatte YouTube-videoer

en: Embedded YouTube videos (old embed code)
da_DK: Indsatte YouTube-videoer (gammel indlejringskode)

en: Embedded videos can't be edited using Broken Link Checker. Please edit or replace the video in question manually.
da_DK: Indlejrede videoer kan ikke redigeres med Broken Link Checker. Redigér venligst selv pågældende video eller erstat videoen.

en: Enter a name for the new custom filter
da_DK: Indtast et navn for dit nye filter

en: Enter a search string first.
da_DK: Indtast først en søgestreng.

en: Error : All link parsers missing!
da_DK: Fejl: Alle linkparsers mangler!

en: Error : link ID not specified
da_DK: Fejl: link-id ikke angivet

en: Error : link_id not specified
da_DK: Fejl: link_id ikke angivet

en: Error : link_id or new_url not specified
da_DK: Fejl: link_id eller new_url ikke angivet

en: Every %s hours
da_DK: hver %s timer

en: Example : Lorem ipsum <a %s>broken link</a>, dolor sit amet.
da_DK: Eksempel : Lorem ipsum <a %s>broken link</a>, dolor sit amet.

en: Example : Lorem ipsum <span %s>removed link</span>, dolor sit amet.
da_DK: Eksempel : Lorem ipsum <span %s>removed link</span>, dolor sit amet.

en: Exclusion list
da_DK: Eksklusionsliste

en: Existing links will be checked this often. New links will usually be checked ASAP.
da_DK: Eksisterende links vil blive tjekket med dette mellemrum. Nye links tjekkes normalt så hurtigt som muligt.

en: Failed to create a DB entry for the new URL.
da_DK: Det mislykkedes at oprette en databasepost for den nye URL.

en: Failed to delete blogroll link "%s" (%d)
da_DK: Det mislykkedes slette linket "%s" (%d) fra Links

en: Failed to delete comment %d
da_DK: Det mislykkedes at slette kommentaren %d

en: Failed to delete old DB tables. Database error : %s
da_DK: Det mislykkedes at slette gamle databasetabeller. Databasefejl: %s

en: Failed to delete post "%s" (%d)
da_DK: Det mislykkedes at slette indlægget "%s" (%d)

en: Failed to delete the meta field '%s' on %s [%d]
da_DK: Det mislykkedes at slette metafeltet '%s' for %s [%d]

en: Failed to fix %d redirect | Failed to fix %d redirects
da_DK[0]: Det lykkedes ikke at fixe %d redirigeret link
da_DK[1]: Det lykkedes ikke at fixe %d redirigerede links

en: Failed to load link details (%s)
da_DK: Det mislykkedes at indlæse link-detaljer (%s)

en: Failed to move post "%s" (%d) to the trash
da_DK: Det mislykkedes at flytte indlægget "%s" (%d) til papirkurven

en: Failed to remove %d link | Failed to remove %d links
da_DK[0]: Det mislykkedes for pluginnet at fjerne %d link.
da_DK[1]: Det mislykkedes for pluginnet at fjerne %d links.

en: Failed to update %d link. | Failed to update %d links.
da_DK[0]: Det mislykkedes at opdatere %d link.
da_DK[1]: Det mislykkedes at opdatere %d links.

en: Failed to update the meta field '%s' on %s [%d]
da_DK: Det mislykkedes at opdatere metafeltet '%s' for %s [%d]

en: False positive
da_DK: Falsk positiv

en: File Blocked
da_DK: Fil blokeret

en: File Locked
da_DK: Fil låst

en: File Temporarily Unavailable
da_DK: Fil ikke tilgængelig for øjeblikket

en: Filter "%s" created
da_DK: Filter "%s" oprettet

en: Filter ID not specified.
da_DK: Filter-id ikke angivet.

en: Filter deleted
da_DK: Filter slettet

en: Final URL
da_DK: Endelige URL

en: Fix redirects
da_DK: Fix redirigerede

en: Forced recheck
da_DK: Tvungen nytjek

en: Found %d broken link | Found %d broken links
da_DK[0]: Har fundet %d dødt link
da_DK[1]: Har fundet %d døde links

en: General
da_DK: Generel

en: Go to Broken Links
da_DK: Gå til døde links

en: GoogleVideo Video
da_DK: GoogleVideo-video

en: HTML images
da_DK: HTML-billeder

en: HTML links
da_DK: HTML-links

en: HTTP code
da_DK: HTTP-kode

en: HTTP code : %d
da_DK: HTTP-kode: %d

en: Here's a list of the first %d broken links: | Here's a list of the first %d broken links:
da_DK[0]: Her er en liste med det første døde link:
da_DK[1]: Her er en liste med de første %d døde links:

en: Here's a list of the new broken links:
da_DK: Her er en liste med de nye døde links:

en: Hide debug info
da_DK: Skjul debug-info

en: Hide this link and do not report it again unless its status changes
da_DK: Gem dette link og rapportér det ikke igen, med mindre dets status ændres

en: Highlight links broken for at least %s days
da_DK: Fremhæv links, der har været døde i mindst %s dage

en: However, %d instances couldn't be edited and still point to the old URL.
da_DK: Men %d steder kunne ikke redigeres og peger stadig på det gamle URL.

en: However, %d instances couldn't be removed.
da_DK: Men %d steder kunne linket ikke fjernes.

en: I don't know how to edit a '%s' [%d].
da_DK: Jeg ved ikke, hvordan '%s' [%d] skal redigeres.

en: If this value is zero even after several page reloads you have probably encountered a bug.
da_DK: Hvis denne værdi er nul selv efter adskillige genindlæsninger af siden har du sandsynligvis opdaget en bug.

en: If you like this plugin, please donate to support development and maintenance!
da_DK: Hvis du kan lide dette plugin, så send venligst en donation til støtte af udvikling og vedligeholdelse!

en: Image
da_DK: Billede

en: Installed
da_DK: Installeret

en: Instance count
da_DK: Antal instanser

en: Invalid Video ID
da_DK: Ugyldig video-id

en: Invalid search query.
da_DK: Ugyldig søgeforespørgsel.

en: Link Checker Settings
da_DK: Link Checker-indstillinger

en: Link Text
da_DK: Linktekst

en: Link URL : <a href="%s">%s</a>
da_DK: Link-URL: <a href="%s">%s</a>

en: Link checking will be suspended if the average <a href="%s">server load</a> rises above this number. Leave this field blank to disable load limiting.
da_DK: Linktjekning vil blive midlertidigt afbrudt, hvis den gennemsnitlige <a href="%s">serverbelastning</a> er større end dette tal. Lad feltet stå tomt, hvis du vil deaktivere begrænsning af belastningen.

en: Link is broken.
da_DK: Link er dødt.

en: Link is not valid
da_DK: Link er ikke gyldigt

en: Link is valid.
da_DK: Link er aktivt.

en: Link last checked
da_DK: Link sidst tjekket

en: Link monitor
da_DK: Linkovervågning

en: Link status
da_DK: Linkstatus

en: Link text
da_DK: Linktekst

en: Link text : %s
da_DK: Linktekst: %s

en: Link tweaks
da_DK: Linktilpasninger

en: Link type
da_DK: Linktype

en: Link types
da_DK: Linktyper

en: Links that take longer than this to load will be marked as broken.
da_DK: Links, som tager længere tid at tjekke end dette, vil blive markeret som døde.

en: Links used in
da_DK: Links brugt i

en: Load limiting only works on Linux-like systems where <code>/proc/loadavg</code> is present and accessible.
da_DK: Begrænsning af belastning virker kun på Linux-lignende systemer, hvor <code>/proc/loadavg</code> findes og er tilgængelig.

en: Loading...
da_DK: Indlæser ...

en: Look For Links In
da_DK: Se efter links i

en: Look for links in
da_DK: Se efter links i

en: Mark as not broken
da_DK: Markér som ikke-død

en: Max. execution time
da_DK: Max udførelsestid

en: Megavideo Video
da_DK: Megavideo-video

en: Misc
da_DK: Diverse

en: More plugins by Janis Elsts
da_DK: Flere plugins af Janis Elsts

en: Most likely the connection timed out or the domain doesn't exist.
da_DK: Det sandsynligste er, at forbindelsen fik timeout eller at domænet ikke eksisterer.

en: Move sources to Trash
da_DK: Flyt kilder til papirkurven

en: Move this comment to the trash
da_DK: Flyt denne kommentar til papirkurven

en: Move this item to the Trash
da_DK: Flyt denne til papirkurven

en: Never
da_DK: Aldrig

en: No URLs in the work queue.
da_DK: Ingen URL&#39;er i arbejdskøen

en: No broken links found
da_DK: Ingen døde links fundet

en: No broken links found.
da_DK: Ingen døde links fundet.

en: No dismissed links found
da_DK: Ingen ignorerede links fundet

en: No links detected.
da_DK: Ingen links fundet.

en: No links found (yet)
da_DK: Ingen links fundet (endnu)

en: No links found for your query
da_DK: Din forespørgsel returnerede ingen links

en: No redirects found
da_DK: Ingen redirigeringer fundet

en: None of the selected links are redirects!
da_DK: Ingen af de valgte links er redirigerede links!

en: Not Found
da_DK: Ikke fundet

en: Not available
da_DK: Ikke tilgængelig

en: Not broken
da_DK: Ikke død

en: Not checked
da_DK: Ikke tjekket

en: Not installed
da_DK: Ikke installeret

en: Nothing to update
da_DK: Intet at opdatere

en: Off
da_DK: Fra

en: On
da_DK: Til

en: On ( %s )
da_DK: Fra ( %s )

en: Once Weekly
da_DK: Engang om ugen

en: Oops, I can't find the link %d
da_DK: Ups. Jeg kan ikke finde linket %d

en: Oops, couldn't modify the link!
da_DK: Ups, kunne ikke ændre linket!

en: Oops, the new URL is invalid!
da_DK: Ups. Den nye URL er ugyldig!

en: Pages
da_DK: Sider

en: Parser '%s' not found.
da_DK: Parser '%s' ikke fundet.

en: Post published on
da_DK: Indlæg udgivet den

en: Post statuses
da_DK: Indlægsstatusser

en: Posts
da_DK: Indlæg

en: Protocols & APIs
da_DK: Protokoller & API'er

en: RS Server Down
da_DK: RS-server nede

en: RapidShare API error: %s
da_DK: RapidShare-API-fejl: %s

en: Re-check all pages
da_DK: Tjek alle sider igen

en: Recheck
da_DK: Tjek igen

en: Redirect URL
da_DK: Redirigér URL

en: Redirect count
da_DK: Antal redirigeringer

en: Redirected Links
da_DK: Redirigerede links

en: Redirects
da_DK: Redirigerede

en: Redirects may be detected as broken links when open_basedir is on.
da_DK: Redirigeringer kan (fejlagtigt) blive bestemt som døde links, når open_basedir er til.

en: Redirects may be detected as broken links when safe_mode is on.
da_DK: Redirigeringer kan (fejlagtigt) blive bestemt som døde links, når safe_mode er til.

en: Remove this link from all posts
da_DK: Fjern dette link fra alle indlæg

en: Remove this link from the list of broken links and mark it as valid
da_DK: Fjern dette link fra listen over døde links og markér det som aktivt

en: Replace with
da_DK: Erstat med

en: Replaced %d redirect with a direct link | Replaced %d redirects with direct links
da_DK[0]: Erstattede %d redirigeret link med et direkte link
da_DK[1]: Erstattede %d redirigerede links med direkte links

en: Request timed out.
da_DK: Anmodning fik timeout.

en: Response time
da_DK: Svartid

en: Return to WordPress Dashboard
da_DK: Tilbage til WordPress&#39; kontrolpanel

en: Run continuously while the Dashboard is open
da_DK: Kør kontinuerligt, når kontrolpanelet er åbent

en: Run hourly in the background
da_DK: Kør hver time i baggrunden

en: Save Changes
da_DK: Gem ændringer

en: Save This Search As a Filter
da_DK: Gem denne søgning som et filter

en: Search
da_DK: Søg

en: Search Links
da_DK: Søg links

en: Search Results
da_DK: Søgeresultater

en: Searching your blog for links...
da_DK: Gennemsøger din blog for links ...

en: Select one or more links to edit.
da_DK: Vælg en eller flere links, der skal redigeres.

en: Send authors e-mail notifications about broken links in their posts
da_DK: Send forfattere e-mail-meddelelser om døde links i deres indlæg

en: Send me e-mail notifications about newly detected broken links
da_DK: Send mig e-mail-meddelelser om nyligt opdagede døde links

en: Server Not Found
da_DK: Server ikke fundet

en: Server load limit
da_DK: Begrænsning på serverbelastning

en: Settings
da_DK: Indstillinger

en: Settings saved.
da_DK: Indstillinger gemt.

en: Show debug info
da_DK: Vis debug-info

en: Show more info about this link
da_DK: Vis flere oplysninger om dette link

en: Show on screen
da_DK: Vis på skærm

en: Source
da_DK: Kilde

en: Source : %s
da_DK: Kilde: %s

en: Stop search engines from following broken links
da_DK: Forhindr søgemaskiner i at følge døde links

en: Table columns
da_DK: Tabelkolonner

en: Thank you for your donation!
da_DK: Tak for din donation!

en: The "Nuclear Option". Click this button to make the plugin empty its link database and recheck the entire site from scratch.
da_DK: "Bombe"-indstilling. Klik på denne knap for at få pluginnet til at tømme dets linkdatabase og tjekke hele siten igen helt forfra.

en: The following error(s) occured :
da_DK: De(n) følgende fejl skete:

en: The link could not be modified.
da_DK: Linket kunne ikke ændres.

en: The plugin doesn't know how to check this type of link.
da_DK: Pluginnet ved ikke, hvordan det skal tjekke denne type links.

en: The plugin failed to remove the link.
da_DK: Det mislykkedes for pluginnet at fjerne linket.

en: The plugin script was terminated while trying to check the link.
da_DK: Pluginskriptet blev afbrudt, mens det prøvede at tjekke et link.

en: The plugin works by periodically launching a background job that parses your posts for links, checks the discovered URLs, and performs other time-consuming tasks. Here you can set for how long, at most, the link monitor may run each time before stopping.
da_DK: Pluginnet fungerer ved med mellemrum at oprette et job i baggrunden, som undersøger dine indlæg for links, tjekker de fundne URL&#39;er og foretager andre tidskrævende opgaver. Her kan du angive, hvor længe linkovervågningen max må køre hver gang, inden den skal stoppe.

en: This link can not be edited because it is not used anywhere on this site.
da_DK: Dette link kan ikke redigeres, fordi det ikke bruges noget steds på denne site.

en: This link has been broken for %s.
da_DK: Dette link har været dødt i %s.

en: This link has failed %d time. | This link has failed %d times.
da_DK[0]: Der har været fejl på dette link %d gang.
da_DK[1]: Der har været fejl på dette link %d gange.

en: This link is not a redirect
da_DK: Dette link er ikke en redirect

en: This link was manually marked as working by the user.
da_DK: Dette link blev markeret manuelt som et aktivt link af brugeren.

en: Trash
da_DK: Papirkurv

en: Twice a Month
da_DK: To gange om måneden

en: Undismiss
da_DK: Ignorér ikke

en: Undismiss this link
da_DK: Ignorér ikke dette link

en: Unknown
da_DK: Ukendt

en: Unknown Error
da_DK: Ukendt fejl

en: Unknown YouTube API response received.
da_DK: Ukendt YouTube-API-svar modtaget.

en: Unlink
da_DK: Fjern link

en: Unlinking is not implemented in the '%s' parser
da_DK: Fjernelse af links er ikke implementeret i '%s'-parseren

en: Update
da_DK: Opdatér

en: Update URL
da_DK: Opdatér URL

en: Updating bookmark %d failed
da_DK: Opdatering af bogmærket %d mislykkedes

en: Updating comment %d failed
da_DK: Opdatering af kommentaren %d mislykkedes

en: Updating post %d failed
da_DK: Opdatering af indlægget %d mislykkedes

en: Using FileServe API
da_DK: Brug FileServe API

en: Using RapidShare API
da_DK: Bruger RapidShare API

en: Using Snoopy
da_DK: Bruger Snoopy

en: Video Not Found
da_DK: Video ikke fundet

en: Video Removed
da_DK: Video fjernet

en: Video Restricted
da_DK: Video ikke offentligt tilgængelig

en: Video status : %s%s
da_DK: Videostatus : %s%s

en: View
da_DK: Se

en: View "%s"
da_DK: Se "%s"

en: View &#8220;%s&#8221;
da_DK: Vis &#8220;%s&#8221;

en: View Broken Links
da_DK: Se døde links

en: View broken links
da_DK: Se døde links

en: View comment
da_DK: Se kommentar

en: Vimeo Video
da_DK: Vimeo-videoe

en: Wait...
da_DK: Vent ...

en: Which Links To Check
da_DK: Hvilke links der skal tjekkes

en: You are about to delete the current filter.
    'Cancel' to stop, 'OK' to delete
da_DK: Du er ved at slette det aktuelle filter
     'Annullér' for at stoppe, 'OK' for at slette

en: You are about to delete this link '%s'
      'Cancel' to stop, 'OK' to delete.
da_DK: Du er ved at slette dette link: '%s'
     'Annullér' for at stoppe, 'OK' for at slette.

en: You can see all broken links here:
da_DK: Du kan se alle de døde links her:

en: You don't have sufficient privileges to access this information!
da_DK: Du har ikke tilstrækkelige rettigheder til at tilgå denne information!

en: You have an old version of CURL. Redirect detection may not work properly.
da_DK: Du har en gammel version af cURL. Det er ikke sikkert, at detektion af redirigeringer fungerer ordentligt.

en: You must enter a filter name!
da_DK: Du <i>skal</i> indtaste et filternavn!

en: You must have either CURL or Snoopy installed for the plugin to work!
da_DK: Du skal have enten cURL eller Snoopy installeret, hvis pluginnet skal virke!

en: You're not allowed to do that!
da_DK: Du har ikke lov til at gøre dette!

en: YouTube Video
da_DK: YouTube-videoe

en: [ Network error ]
da_DK: [ Network-fejl ]

en: [%s] Broken links detected
da_DK: [%s] døde links fundet

en: [An orphaned link! This is a bug.]
da_DK: [En forælderløs link! Dette er en bug.]

en: and still searching...
da_DK: og leder stadig ...

en: in %d link | in %d links
da_DK[0]: i %d link
da_DK[1]: i %d links
