Broken Link Checker 1.4 - en to fi translation catalogue (340 entries)

en: %2.3f seconds
fi: %2.3f sekuntia

en: %d "%s" deleted. | %d "%s" deleted.
fi[0]: %d "%s" poistettu.
fi[1]: %d "%s" poistettu.

en: %d "%s" moved to the Trash. | %d "%s" moved to the Trash.
fi[0]: %d "%s" siirretty roskakoriin.
fi[1]: %d "%s" siirretty roskakoriin.

en: %d '%s' has been deleted | %d '%s' have been deleted
fi[0]: %d '%s' on poistettu
fi[1]: %d '%s' on poistettu

en: %d URL in the work queue | %d URLs in the work queue
fi[0]: %d URL-osoite työjonossa
fi[1]: %d URL-osoitetta työjonossa

en: %d blogroll link deleted. | %d blogroll links deleted.
fi[0]: %d blogilistan linkki poistettu.
fi[1]: %d blogilistan linkkiä poistettu.

en: %d comment has been deleted. | %d comments have been deleted.
fi[0]: %d kommentti poistettu.
fi[1]: %d kommenttia poistettu.

en: %d comment moved to the Trash. | %d comments moved to the Trash.
fi[0]: %d kommentti siirretty roskakoriin.
fi[1]: %d kommenttia siirretty roskakoriin.

en: %d day | %d days
fi[0]: %d päivä
fi[1]: %d päivää

en: %d day ago | %d days ago
fi[0]: %d päivä sitten
fi[1]: %d päivää sitten

en: %d hour | %d hours
fi[0]: %d tunti
fi[1]: %d tuntia

en: %d hour ago | %d hours ago
fi[0]: %d tunti sitten
fi[1]: %d tuntia sitten

en: %d instances of the link were successfully modified.
fi: %d tapauksessa muokattiin linkkiä onnistuneesti.

en: %d instances of the link were successfully unlinked.
fi: %d tapauksessa poistettiin linkki onnistuneesti.

en: %d item was skipped because it can't be moved to the Trash. You need to delete it manually. | %d items were skipped because they can't be moved to the Trash. You need to delete them manually.
fi[0]: %d kohde ohitettiin koska sitä ei voitu siirtää roskakoriin. Sinun täytyy poistaa se käsin.
fi[1]: %d kohdetta ohitettiin koska niitä ei voitu siirtää roskakoriin. Sinun täytyy poistaa ne käsin.

en: %d link marked as not broken | %d links marked as not broken
fi[0]: %d linkki merkitty ei rikkinäiseksi
fi[1]: %d linkkiä merkitty ei rikkinäisiksi

en: %d link removed | %d links removed
fi[0]: Linkki %d poistettu
fi[1]: Linkit %d poistettu

en: %d link scheduled for rechecking | %d links scheduled for rechecking
fi[0]: %d linkki aikataulutettu uudelleentarkastukseen
fi[1]: %d linkkiä aikataulutettu uudelleentarkastukseen

en: %d link updated. | %d links updated.
fi[0]: Linkki %d päivitetty.
fi[1]: Linkit %d päivitetty.

en: %d minute | %d minutes
fi[0]: %d minuutti
fi[1]: %d minuuttia

en: %d minute ago | %d minutes ago
fi[0]: %d minuutti sitten
fi[1]: %d minuuttia sitten

en: %d month | %d months
fi[0]: %d kuukausi
fi[1]: %d kuukautta

en: %d month ago | %d months ago
fi[0]: %d kuukausi sitten
fi[1]: %d kuukautta sitten

en: %d page deleted. | %d pages deleted.
fi[0]: %d sivu poistettu.
fi[1]: %d sivua poistettu.

en: %d page moved to the Trash. | %d pages moved to the Trash.
fi[0]: %d sivu siirretty roskakoriin.
fi[1]: %d sivua siirretty roskakoriin.

en: %d post deleted. | %d posts deleted.
fi[0]: %d artikkeli poistettu.
fi[1]: %d artikkelia poistettu.

en: %d post moved to the Trash. | %d posts moved to the Trash.
fi[0]: %d artikkeli siirretty roskakoriin.
fi[1]: %d artikkelia siirretty roskakoriin.

en: %d second | %d seconds
fi[0]: %d sekunti
fi[1]: %d sekuntia

en: %d second ago | %d seconds ago
fi[0]: %d sekunti sitten
fi[1]: %d sekuntia sitten

en: %s seconds
fi: %s sekuntia

en: (No response)
fi: (Ei vastausta)

en: API Error
fi: API-virhe

en: Advanced
fi: Lisäasetukset

en: All
fi: Kaikki

en: An unexpected error occured!
fi: Odottamaton virhe tapahtui!

en: Any
fi: Mikä tahansa

en: Apply
fi: Käytä

en: Apply custom formatting to broken links
fi: Käytä mukautettua muotoilua rikkinäisille linkeille

en: Apply custom formatting to removed links
fi: Käytä mukautettua muotoilua poistetuille linkeille

en: Are you sure you want to delete all posts, bookmarks or other items that contain any of the selected links? This action can't be undone.
    'Cancel' to stop, 'OK' to delete
fi: Oletko varma, että haluat poistaa kaikki artikkelit, kirjanmerkit tai muut kohteet, jotka sisältävät mitä tahansa valituista linkeistä? Tätä toimintoa ei voida peruuttaa.
    'Peruuta' lopettaaksesi, 'OK' poistaaksesi

en: Are you sure you want to remove the selected links? This action can't be undone.
    'Cancel' to stop, 'OK' to remove
fi: Oletko varma, että haluat poistaa valitut linkit? Tätä toimintoa ei voida peruuttaa.
    'Peruuta' lopettaaksesi, 'OK' poistaaksesi

en: Automatically expand the widget if broken links have been detected
fi: Laajenna vimpain automaattisesti mikäli rikkinäisiä linkkejä on havattu

en: Bookmark
fi: Kirjanmerkki

en: Broken
fi: Rikkinäinen

en: Broken Link Checker Options
fi: Rikkinäisten linkkientarkastuksen asetukset

en: Broken Link Checker has detected %d new broken link in your posts. | Broken Link Checker has detected %d new broken links in your posts.
fi[0]: Broken Link Checker on havainnut %d uuden rikkinäisen linkin artikkeleistasi.
fi[1]: Broken Link Checker on havainnut %d uutta rikkinäistä linkkiä artikkeleistasi.

en: Broken Link Checker has detected %d new broken link on your site. | Broken Link Checker has detected %d new broken links on your site.
fi[0]: Broken Link Checker on havainnut %d uuden rikkinäisen linkin sivustoltasi.
fi[1]: Broken Link Checker on havainnut %d uutta rikkinäistä linkkiä sivustoltasi.

en: Broken Link Checker installation failed. Try deactivating and then reactivating the plugin.
fi: Broken Link Checker asennus epäonnistui. Yritä poistaa lisäosa käytöstä ja sitten aktivoida se uudelleen.

en: Broken Links
fi: Rikkinäiset linkit

en: Broken for
fi: Rikkinäinen

en: Bulk Actions
fi: Joukkomuokkaustoiminnot

en: Bulk Edit URLs
fi: Joukkomuokkaa URL-osoitteita

en: CURL version
fi: CURL-versio

en: Can't move comment %d to the trash
fi: Kommenttia %d ei voida siirtää roskakoriin

en: Can't move post "%s" (%d) to the trash because the trash feature is disabled
fi: Ei voida siirtää artikkelia "%s" (%d) roskakoriin, koska roskakoritoiminto on poissa käytöstä

en: Cancel
fi: Peruuta

en: Cancel URL editing
fi: Peruuta URL-muokkaus

en: Case sensitive
fi: Sama merkkikoko

en: Check URLs entered in these custom fields (one per line) :
fi: Tarkista näihin kenttiin syötetyt URL-osoitteet (yksi per rivi) :

en: Check each link
fi: Tarkista jokainen linkki

en: Check links using
fi: Tarkista linkit käyttäen

en: Checks your blog for broken links and missing images and notifies you on the dashboard if any are found.
fi: Tarkistaa blogisi rikkinäisten linkkien ja puuttuvien kuvien osalta sekä ilmoittaa ohjausnäkymässä mikäli niitä löytyy.

en: Click "Save Changes" to update example output.
fi: Napsauta "Tallenna muutokset" päivittääksesi esimerkin ulosannin.

en: Color-code status codes
fi: Tilakoodien väriarvot

en: Comment
fi: Kommentti

en: Compact View
fi: Suppea näkymä

en: Complete site recheck started.
fi: Koko sivuston uudelleentarkistus aloitettu.

en: Configure
fi: Määrittele

en: Connection Failed
fi: Yhteys epäonnistui

en: Container %s[%d] not found
fi: Säiliötä %s[%d] ei löytynyt

en: Container type '%s' not recognized
fi: Säiliön tyyppiä '%s' ei tunnistettu

en: Couldn't delete the link's database record
fi: Linkkien tietokantamerkintöjä ei voitu poistaa

en: Couldn't modify link %d
fi: Ei voitu muokata linkkiä %d

en: Current load : %s
fi: Nykyinen kuorma : %s

en: Custom field
fi: Mukautettu kenttä

en: DailyMotion Video
fi: DailyMotion-video

en: Database error : %s
fi: Tietokantavirhe : %s

en: Delete
fi: Poista

en: Delete Permanently
fi: Poista pysyvästi

en: Delete This Filter
fi: Poista tämä suodatin

en: Delete sources
fi: Poista lähteet

en: Delete this item permanently
fi: Poista tämä kohde pysyvästi

en: Detailed View
fi: Yksityiskohtainen näkymä

en: Details
fi: Yksityiskohdat

en: Detected %d unique URL | Detected %d unique URLs
fi[0]: Havaittiin %d uniikki URL-osoite
fi[1]: Havaittiin %d uniikkia URL-osoitetta

en: Detected Links
fi: Havaitut linkit

en: Didn't find anything to delete!
fi: Mitään poistettavaa ei löytynyt!

en: Displaying %s&#8211;%s of <span class="current-link-count">%s</span>
fi: Näytetään %s&#8211;%s / <span class="current-link-count">%s</span>

en: Don't check links where the URL contains any of these words (one per line) :
fi: Älä tarkasta linkkejä joiden URL-osoite sisältää minkä tahansa näistä sanoista (yksi per rivi):

en: Donate $10, $20 or $50!
fi: Lahjoita $10, $20 tai $50!

en: E-mail notifications
fi: Sähköposti-ilmoitukset

en: Edit
fi: Muokkaa

en: Edit CSS
fi: Muokkaa CSS

en: Edit URL
fi: Muokkaa URL

en: Edit comment
fi: Muokkaa kommenttia

en: Edit link URL
fi: Muokkaa linkin URL

en: Edit this bookmark
fi: Muokkaa tätä kirjanmerkkiä

en: Edit this item
fi: Muokkaa tätä kohdetta

en: Edit this post
fi: Muokkaa tätä artikkelia

en: Editing is not implemented in the '%s' parser
fi: Muokkausta ei ole toteutettu '%s' jäsentimeen

en: Embedded DailyMotion video
fi: Upotettu DailyMotion-video

en: Embedded GoogleVideo video
fi: Upotettu GoogleVideo-video

en: Embedded Megavideo video
fi: Upotettu Mediavideo-video

en: Embedded Vimeo video
fi: Upotettu Vimeo-video

en: Embedded YouTube video
fi: Upotettu YouTube-video

en: Embedded videos can't be edited using Broken Link Checker. Please edit or replace the video in question manually.
fi: Upotettuja videoita ei voida muokata Broken Link Checkeria käyttäen. Muokkaa tai korvaa kyseinen video käsin.

en: Enter a name for the new custom filter
fi: Syötä nimi uudelle mukautetulle suodattimelle

en: Enter a search string first.
fi: Syötä ensin hakulause.

en: Error : All link parsers missing!
fi: Virhe : Kaikki linkkijäsentimet puuttuvat!

en: Error : link ID not specified
fi: Virhe : linkin ID:tä ei ole määritelty

en: Error : link_id not specified
fi: Virhe : link_id määrittely puuttuu

en: Error : link_id or new_url not specified
fi: Virhe : link_id tai new_url määrittely puuttuu

en: Error: The plugin's database tables are not up to date! (Current version : %d, expected : %d)
fi: Virhe: Lisäosan tietokannan taulut eivät ole ajantasalla! (Nykyinen versio : %d, odotettiin  : %d)

en: Every %s hours
fi: Joka %s tunti

en: Example : Lorem ipsum <a %s>broken link</a>, dolor sit amet.
fi: Esimerkki : Lorem ipsum <a %s>rikkinäinen linkki</a>, dolor sit amet.

en: Example : Lorem ipsum <span %s>removed link</span>, dolor sit amet.
fi: Esimerkki : Lorem ipsum <span %s>poistettu linkki</span>, dolor sit amet.

en: Exclusion list
fi: Pois suljetut

en: Existing links will be checked this often. New links will usually be checked ASAP.
fi: Olemassa olevat linkit tarkastetaan näin usein. Uudet linkit tarkastetaan yleensä heti kun se on mahdollista.

en: Failed to create a DB entry for the new URL.
fi: Tietokantamerkinnän luominen uudelle URL-osoitteelle epäonnistui.

en: Failed to delete blogroll link "%s" (%d)
fi: Blogilistan "%s" (%d) linkin poistaminen epäonnistui

en: Failed to delete comment %d
fi: Kommentin %d poistaminen epäonnistui

en: Failed to delete old DB tables. Database error : %s
fi: Vanhojen tietokantataulujen poistaminen epäonnistui. Tietokantavirhe : %s

en: Failed to delete post "%s" (%d)
fi: Artikkelin "%s" (%d) poistaminen epäonnistui

en: Failed to delete the meta field '%s' on %s [%d]
fi: Meta-kentän '%s' sijainnista %s [%d] poistaminen epäonnistui

en: Failed to fix %d redirect | Failed to fix %d redirects
fi[0]: Uudelleenohjauksen %d korjaus epäonnistui
fi[1]: Uudelleenohjausten %d korjaus epäonnistui

en: Failed to load link details (%s)
fi: Virhe ladattaessa linkin tietoja (%s)

en: Failed to move post "%s" (%d) to the trash
fi: Artikkelin "%s" (%d) siirtäminen roskakoriin epäonnistui

en: Failed to remove %d link | Failed to remove %d links
fi[0]: Linkin %d poistaminen epäonnistui
fi[1]: Linkkien %d poistaminen epäonnistui

en: Failed to update %d link. | Failed to update %d links.
fi[0]: Linkin %d päivitys epäonnistui.
fi[1]: Linkkien %d päivitys epäonnistui.

en: Failed to update the meta field '%s' on %s [%d]
fi: Meta-kentän '%s' sijainnista %s [%d] päivittäminen epäonnistui

en: False positive
fi: Virheellinen positiivinen

en: Feedback
fi: Palaute

en: File Blocked
fi: Tiedosto estetty

en: File Locked
fi: Tiedosto lukittu

en: File Temporarily Unavailable
fi: Tiedosto väliaikaisesti saavuttamattomissa

en: Filter "%s" created
fi: Suodatin "%s" luotu

en: Filter ID not specified.
fi: Suodattimen ID:tä ei ole määritelty.

en: Filter deleted
fi: Suodatin poistettu

en: Final URL
fi: Lopullinen URL

en: Find
fi: Etsi

en: Fix redirects
fi: Korjaa uudelleenohjaukset

en: Forced recheck
fi: Pakotettu uudelleentarkistus

en: Found %d broken link | Found %d broken links
fi[0]: Löydettiin %d rikkinäinen linkki
fi[1]: Löydettiin %d rikkinäistä linkkiä

en: General
fi: Yleinen

en: Go to Broken Links
fi: Siirry rikkinäisiin linkkeihin

en: GoogleVideo Video
fi: GoogleVideo-video

en: HTTP code
fi: HTTP-koodi

en: HTTP code : %d
fi: HTTP-koodi: %d

en: Here's a list of the first %d broken links: | Here's a list of the first %d broken links:
fi[0]: Tässä on lista ensimmäisestä %d rikkinäisestä linkistä:
fi[1]: Tässä on lista ensimmäisistä %d rikkinäisestä linkistä:

en: Here's a list of the new broken links:
fi: Tässä on lista uusista rikkinäisistä linkeistä:

en: Hide debug info
fi: Piilota debug-tiedot

en: Highlight links broken for at least %s days
fi: Korosta linkkejä, jotka ovat olleet rikki ainekin %s päivää

en: However, %d instances couldn't be edited and still point to the old URL.
fi: Kuitenkaan, %d tapausta ei voitu muokata ja ne osoittavat vielä vanhaan URL-osoitteeseen.

en: However, %d instances couldn't be removed.
fi: Kuitenkaan, %d kohdetta ei voitu poistaa.

en: I don't know how to edit a '%s' [%d].
fi: En tiedä kuinka muokata '%s' [%d].

en: If this value is zero even after several page reloads you have probably encountered a bug.
fi: Mikäli tämä arvo on nolla vielä useiden sivujen päivitysten jälkeen, olet todennäköisesti kohdannut virheen.

en: If you like this plugin, please donate to support development and maintenance!
fi: Mikäli pidät lisäosasta, ole hyvä ja lahjoita tukeaksesi sen kehitystä ja ylläpitoa!

en: Image
fi: Kuva

en: Installed
fi: Asennettu

en: Instance count
fi: Tapausten lukumäärä

en: Invalid Video ID
fi: Virheellinen video ID

en: Invalid search query.
fi: Virheellinen hakulause.

en: Link Checker
fi: Linkkien tarkistus

en: Link Checker Settings
fi: Linkkien tarkistuksen asetukset

en: Link Text
fi: Linkin teksti

en: Link URL : <a href="%s">%s</a>
fi: Linkin URL : <a href="%s">%s</a>

en: Link checking will be suspended if the average <a href="%s">server load</a> rises above this number. Leave this field blank to disable load limiting.
fi: Linkkien tarkastus pysäytetään mikäli keskimääräinen <a href="%s">palvelimen kuorma</a> nousee yli tämän arvon. Jätä tämä kenttä tyhjäksi poistaaksesi kuormituksenrajoituksen käytöstä.

en: Link is broken.
fi: Linkki on rikkinäinen.

en: Link is not valid
fi: Linkki on virheellinen

en: Link is valid.
fi: Linkki on kelvollinen.

en: Link last checked
fi: Linkki viimeksi tarkastettu

en: Link monitor
fi: Linkkien valvonta

en: Link status
fi: Linkin tila

en: Link text
fi: Linkin teksti

en: Link text : %s
fi: Linkin teksti : %s

en: Link tweaks
fi: Linkkien lisätoiminnot

en: Link type
fi: Linkin tyyppi

en: Link types
fi: Linkkityypit

en: Links that take longer than this to load will be marked as broken.
fi: Linkit joiden avaaminen kestää kauemmin kuin tämän merkitään rikkinäisiksi.

en: Links used in
fi: Linkkejä käytetty

en: Load limiting only works on Linux-like systems where <code>/proc/loadavg</code> is present and accessible.
fi: Kuorman rajoitus toimii ainoastaan Linux-tyyppisissä järjestelmissä mistä löytyy <code>/proc/loadavg</code> ja se on käytettävissä.

en: Loading...
fi: Ladataan...

en: Log
fi: Loki

en: Look For Links In
fi: Etsi linkkejä

en: Look for links in
fi: Etsi linkkejä

en: Mark as not broken
fi: Merkitse ei-rikkinäiseksi

en: Max. execution time
fi: Maksimi suoritusaika

en: Megavideo Video
fi: Megavideo-video

en: Misc
fi: Sekalaiset

en: More plugins by Janis Elsts
fi: Lisää lisäosia tekijältä Janis Elsts

en: Most likely the connection timed out or the domain doesn't exist.
fi: Todennäköisimmin yhteyden aikakatkaisu tai verkkotunnusta ei ole olemassa.

en: Move sources to Trash
fi: Siirrä lähteet roskakoriin

en: Move this comment to the trash
fi: Siirrä tämä kommentti roskakoriin

en: Move this item to the Trash
fi: Siirrä tämä kohde roskakoriin

en: MySQL version
fi: MySQL-versio

en: Never
fi: Ei koskaan

en: No URLs in the work queue.
fi: Ei URL-osoitteita työjonossa.

en: No broken links found
fi: Rikkinäisiä linkkejä ei löytynyt

en: No broken links found.
fi: Rikkinäisiä linkkejä ei löydetty.

en: No links detected.
fi: Linkkejä ei löydetty.

en: No links found (yet)
fi: Linkkejä ei löytynyt (vielä)

en: No links found for your query
fi: Kyselyllä ei löytynyt linkkejä.

en: No redirects found
fi: Uudelleenohjauksia ei löytynyt

en: None of the selected links are redirects!
fi: Mikään valituista linkeistä ei ole uudelleenohjaus!

en: Not Found
fi: Ei löydy

en: Not available
fi: Ei saatavilla

en: Not broken
fi: Ei-rikkinäinen

en: Not checked
fi: Ei tarkistettu

en: Not installed
fi: Ei asennettu

en: Nothing to update
fi: Ei mitään päivitettävää

en: Off
fi: Pois

en: On
fi: Päällä

en: On ( %s )
fi: Päällä ( %s )

en: Once Weekly
fi: Kerran viikossa

en: Oops, I can't find the link %d
fi: Hups, linkkiä %d ei löydetty

en: Oops, couldn't modify the link!
fi: Hups, linkkiä ei pystytty muokkaamaan!

en: Oops, the new URL is invalid!
fi: Hups, uusi URL in virheellinen!

en: PHP version
fi: PHP-versio

en: Parser '%s' not found.
fi: Jäsennintä '%s' ei löydy.

en: Post published on
fi: Artikkeli julkaistu

en: Post statuses
fi: Artikkelien tilat

en: Preview
fi: Esikatsele

en: Preview &#8220;%s&#8221;
fi: Esikatsele &#8220;%s&#8221;

en: Protocols & APIs
fi: Protokollat & API:t

en: RS Server Down
fi: RS-palvelin alhaalla

en: RapidShare API error: %s
fi: RapidShare API-virhe: %s

en: Re-check all pages
fi: Tarkista kaikki sivut uudelleen

en: Recheck
fi: Tarkista uudelleen

en: Redirect count
fi: Uudelleenohjausten lukumäärä

en: Redirected Links
fi: Uudelleenohjatut linkit

en: Redirects
fi: Uudelleenohjaukset

en: Redirects may be detected as broken links when open_basedir is on.
fi: Uudelleenohjaukset voidaan tunnistaa rikkinäisiksi linkeiksi kun open_basedir on käytössä.

en: Redirects may be detected as broken links when safe_mode is on.
fi: Uudelleenohjaukset voidaan tunnistaa rikkinäisiksi linkeiksi kun safe_mode on käytössä.

en: Regular expression
fi: Säännöllinen lauseke

en: Remove this link from all posts
fi: Poista tämä linkki kaikista artikkeleista

en: Remove this link from the list of broken links and mark it as valid
fi: Poista tämä linkki rikkinäisten linkkien listalta ja merkitse se kelvolliseksi

en: Replace with
fi: Korvaa merkkijonolla

en: Replaced %d redirect with a direct link | Replaced %d redirects with direct links
fi[0]: Uudelleenohjaus %d korvattu suoralla linkillä
fi[1]: Uudelleenohjaukset %d korvattu suorilla linkeillä

en: Request timed out.
fi: Pyynnön aikakatkaisu.

en: Response time
fi: Vasteaika

en: Return to WordPress Dashboard
fi: Palaa WordPress-ohjausnäkymään

en: Run continuously while the Dashboard is open
fi: Suorita toistuvasti kun ohjausnäkymä on auki

en: Run hourly in the background
fi: Suorita tunnin välein taustalla

en: Save Changes
fi: Tallenna muutokset

en: Save This Search As a Filter
fi: Tallenna tämä haku suodattimeksi

en: Search
fi: Hae

en: Search Links
fi: Hae linkkejä

en: Search Results
fi: Hakutulokset

en: Searching your blog for links...
fi: Haetaan blogista linkkejä...

en: Select one or more links to edit.
fi: Valitse yksi tai useampi linkki muokattavaksi.

en: Send authors e-mail notifications about broken links in their posts
fi: Lähetä tekijöille sähköposti-ilmoituksia rikkinäisistä linkeistä heidän artikkeleissaan

en: Send me e-mail notifications about newly detected broken links
fi: Lähetä sähköposti-ilmoituksia uusista havaituista rikkinäisistä linkeistä

en: Server Not Found
fi: Palvelinta ei löydy

en: Server load limit
fi: Palvelimen kuormitusraja

en: Settings
fi: Asetukset

en: Settings saved.
fi: Asetukset tallennettu.

en: Show debug info
fi: Näytä debug-tiedot

en: Show more info about this link
fi: Näytä lisätietoja tästä linkistä

en: Show on screen
fi: Näytä ruudulla

en: Source
fi: Lähde

en: Source : %s
fi: Lähde : %s

en: Status
fi: Tila

en: Stop search engines from following broken links
fi: Estä hakupalveluita seuraamasta rikkinäisiä linkkejä

en: Table columns
fi: Taulukon sarakkeet

en: Thank you for your donation!
fi: Kiitos lahjoituksesta!

en: The "Nuclear Option". Click this button to make the plugin empty its link database and recheck the entire site from scratch.
fi: "Ydinase-valinta". Napsauta tätä painiketta pakottaaksesi lisäosan tyhjentämään linkkitietokantansa ja tarkistamaan uudelleen koko sivuston alusta alkaen.

en: The following error(s) occured :
fi: Seuraavat virheet tapahtuivat :

en: The link could not be modified.
fi: Linkkiä ei voitu muokata.

en: The plugin doesn't know how to check this type of link.
fi: Lisäosa ei tiedä kuinka tarkistaa tämän tyyppisiä linkkejä.

en: The plugin failed to remove the link.
fi: Lisäosa epäonnistui linkin poistamisessa.

en: The plugin script was terminated while trying to check the link.
fi: Lisäosan ohjelmisto keskeytettiin kesken linkkien tarkistuksen.

en: The plugin works by periodically launching a background job that parses your posts for links, checks the discovered URLs, and performs other time-consuming tasks. Here you can set for how long, at most, the link monitor may run each time before stopping.
fi: Lisäosa toimii määräajoin ajettavilla taustatehtävillä joka jäsentää artikkelisi linkkejä, tarkistaa havaitut URL-osoitteet ja suorittaa muita aikaa vieviä tehtäviä. Voit asettaa tässä kuinka kauan, korkeintaan, linkkienvalvonta voi toimia ennen pysäyttämistä.

en: This link can not be edited because it is not used anywhere on this site.
fi: Tätä linkkiä ei voi muokata, koska sitä ei ole käytetty missään tällä sivustolla.

en: This link has been broken for %s.
fi: Tämä linkki on ollut rikkinäinen %s.

en: This link has failed %d time. | This link has failed %d times.
fi[0]: Tämä linkki on epäonnistunut %d kerran.
fi[1]: Tämä linkki on epäonnistunut %d kertaa.

en: This link is not a redirect
fi: Tämä linkki ei ole uudelleenohjaus

en: This link was manually marked as working by the user.
fi: Käyttäjä on merkinnyt tämän linkin toimivaksi.

en: Timeout
fi: Aikakatkaisu

en: Trash
fi: Roskakori

en: Try deactivating and then reactivating the plugin.
fi: Kokeile lisäosan poistamista käytöstä ja sitten lisäosan uudelleen aktivointia.

en: Twice a Month
fi: Kaksi kertaa kuukaudessa

en: Unknown Error
fi: Tuntematon virhe

en: Unknown YouTube API response received.
fi: Vastaanotettiin tuntematon YouTube API-vastaus.

en: Unlink
fi: Poista linkki

en: Unlinking is not implemented in the '%s' parser
fi: Linkkien poistamista ei ole toteutettu '%s' jäsentimeen

en: Update
fi: Päivitä

en: Update URL
fi: Päivitä URL

en: Updating bookmark %d failed
fi: Kirjanmerkin %d päivitys epäonnistui

en: Updating comment %d failed
fi: Kommentin %d päivitys epäonnistui

en: Updating post %d failed
fi: Artikkelin %d päivitys epäonnistui

en: Using FileServe API
fi: Käytetään FileServe API

en: Using RapidShare API
fi: Käytetään RapidShare API

en: Using Snoopy
fi: Käytetään Snoopy

en: Video Not Found
fi: Videota ei löydy

en: Video Removed
fi: Video poistettu

en: Video Restricted
fi: Rajoitettu video

en: Video status : %s%s
fi: Videon tila : %s%s

en: View
fi: Näytä

en: View "%s"
fi: Näytä "%s"

en: View &#8220;%s&#8221;
fi: Näytä &#8220;%s&#8221;

en: View Broken Links
fi: Näytä rikkinäiset linkit

en: View broken links
fi: Näytä rikkinäiset linkit

en: View comment
fi: Näytä kommentti

en: Vimeo Video
fi: Vimeo-video

en: Wait...
fi: Odota...

en: Which Links To Check
fi: Mitä linkkejä tarkistetaan

en: You are about to delete the current filter.
    'Cancel' to stop, 'OK' to delete
fi: Olet aikeissa poistaa nykyisen suodattimen.
    'Peruuta' lopettaaksesi, 'OK' poistaaksesi

en: You are about to delete this link '%s'
      'Cancel' to stop, 'OK' to delete.
fi: Olet aikaissa poistaa linkin '%s'
      'Peruuta' lopettaaksesi, 'OK' poistaaksi.

en: You can see all broken links here:
fi: Näet kaikki rikkinäiset linkit tässä:

en: You don't have sufficient privileges to access this information!
fi: Sinulla ei ole tähän tietoon tarvittavia oikeuksia!

en: You have an old version of CURL. Redirect detection may not work properly.
fi: Käytössäsi on CURL:n vanha versio. Uudelleenohjausten tunnistus ei välttämättä toimi oikein.

en: You must enter a filter name!
fi: Suodattimen nimi vaaditaan!

en: You must have either CURL or Snoopy installed for the plugin to work!
fi: Lisäosan toiminta vaatii, että joko CURL tai Snoopy on asennettuna!

en: You're not allowed to do that!
fi: Tämä ei ole sallittua!

en: YouTube Video
fi: YouTube-video

en: [ Network error ]
fi: [ Verkkovirhe ]

en: [%s] Broken links detected
fi: [%s] rikkinäisiä linkkejä havaittu

en: [An orphaned link! This is a bug.]
fi: [Orvoksi jäänyt linkki! Tämä on virhe.]

en: and still searching...
fi: ja vielä haetaan...

[ctx: checked how long ago]
en: Checked
fi: Tarkistettu

[ctx: current load]
en: Unknown
fi: Tuntematon

en: in %d link | in %d links
fi[0]: %d linkissä
fi[1]: %d linkissä

[ctx: link status]
en: Unknown
fi: Tuntematon

en: links
fi: linkit

[ctx: module name]
en: Basic HTTP
fi: Perus HTTP

[ctx: module name]
en: Blogroll items
fi: Blogilistat

[ctx: module name]
en: Comments
fi: Kommentit

[ctx: module name]
en: Custom fields
fi: Mukautetut kentät

[ctx: module name]
en: Embedded DailyMotion videos
fi: Upotetut DailyMotion-videot

[ctx: module name]
en: Embedded GoogleVideo videos
fi: Upotetut GoogleVideo-videot

[ctx: module name]
en: Embedded Megavideo videos
fi: Upotetut Megavideo-videot

[ctx: module name]
en: Embedded Vimeo videos
fi: Upotetut Vimeo-videot

[ctx: module name]
en: Embedded YouTube videos
fi: Upotetut YouTube-videot

[ctx: module name]
en: Embedded YouTube videos (old embed code)
fi: Upotetut YouTube-videot (vanha upotuskoodi)

[ctx: module name]
en: HTML images
fi: HTML-kuvat

[ctx: module name]
en: HTML links
fi: HTML-linkit

[ctx: module name]
en: Pages
fi: Sivut

[ctx: module name]
en: Plaintext URLs
fi: Tekstilinkit

[ctx: module name]
en: Posts
fi: Artikkelit

[ctx: verb]
en: Trash
fi: Roskakoriin
