Broken Link Checker 0.9.6 - en to ro translation catalogue (308 entries)

en: %2.3f seconds
ro: %2.3f secunde

en: %d "%s" deleted. | %d "%s" deleted.
ro[0]: %d "%s" ștearsă(e).
ro[1]: %d "%s" ștearsă(e).

en: %d "%s" moved to the Trash. | %d "%s" moved to the Trash.
ro[0]: %d "%s" mutată(e) în Pubelă.
ro[1]: %d "%s" mutată(e) în Pubelă.

en: %d '%s' has been deleted | %d '%s' have been deleted
ro[0]: %d '%s' a fost ștearsă
ro[1]: %d '%s' au fost șterse

en: %d URL in the work queue | %d URLs in the work queue
ro[0]: %d URL în șirul de lucru
ro[1]: %d URL-uri în șirul de lucru

en: %d blogroll link deleted. | %d blogroll links deleted.
ro[0]: %d legătură de stat de blog ștearsă.
ro[1]: %d legături de stat de blog șterse.

en: %d comment has been deleted. | %d comments have been deleted.
ro[0]: %d comentariu a fost șters.
ro[1]: %d comentarii au fost șterse.

en: %d comment moved to the Trash. | %d comments moved to the Trash.
ro[0]: %d comentariu mutat în Pubelă.
ro[1]: %d comentarii mutate în Pubelă.

en: %d day | %d days
ro[0]: %d zi
ro[1]: %d zile

en: %d day ago | %d days ago
ro[0]: acum %d zi
ro[1]: acum %d zile

en: %d hour | %d hours
ro[0]: %d oră
ro[1]: %d ore

en: %d hour ago | %d hours ago
ro[0]: acum %d oră
ro[1]: acum %d ore

en: %d instances of the link were successfully modified.
ro: %d instanțe ale legăturii au fost modificate.

en: %d instances of the link were successfully unlinked.
ro: %d instanțe ale legăturii au fost dezasociate.

en: %d item was skipped because it can't be moved to the Trash. You need to delete it manually. | %d items were skipped because they can't be moved to the Trash. You need to delete them manually.
ro[0]: Articolul %d a fost omis pentru că nu poate fi mutat în Pubelă. Este nevoie să îl ștergeți manual.
ro[1]: Articolele %d au fost omise pentru că nu pot fi mutate în Pubelă. Este nevoie să le ștergeți manual.

en: %d link marked as not broken | %d links marked as not broken
ro[0]: %d legătură marcată ca neîntreruptă
ro[1]: %d legături marcate ca neîntrerupte

en: %d link removed | %d links removed
ro[0]: %d legătură eliminată
ro[1]: %d legături eliminate

en: %d link scheduled for rechecking | %d links scheduled for rechecking
ro[0]: Legătura %d programată pentru reverificare
ro[1]: Legăturile %d programate pentru reverificare

en: %d link updated. | %d links updated.
ro[0]: Legătura %d actualizată.
ro[1]: Legăturile %d actualizate.

en: %d minute | %d minutes
ro[0]: %d minut
ro[1]: %d minute

en: %d minute ago | %d minutes ago
ro[0]: acum %d minut
ro[1]: acum %d minute

en: %d month | %d months
ro[0]: %d lună
ro[1]: %d luni

en: %d month ago | %d months ago
ro[0]: acum %d lună
ro[1]: acum %d luni

en: %d page deleted. | %d pages deleted.
ro[0]: %d pagină ștearsă.
ro[1]: %d pagini șterse.

en: %d page moved to the Trash. | %d pages moved to the Trash.
ro[0]: %d pagină mutată în Pubelă.
ro[1]: %d pagini mutate în Pubelă.

en: %d post deleted. | %d posts deleted.
ro[0]: %d afișare ștearsă.
ro[1]: %d afișări șterse.

en: %d post moved to the Trash. | %d posts moved to the Trash.
ro[0]: %d afișare mutată în Pubelă.
ro[1]: %d afișări mutate în Pubelă.

en: %d second | %d seconds
ro[0]: %d secundă
ro[1]: %d secunde

en: %d second ago | %d seconds ago
ro[0]: acum %d secundă
ro[1]: acum %d secunde

en: %s seconds
ro: %s secunde

en: (No response)
ro: (Nici un răspuns)

en: Advanced
ro: Avansate

en: All
ro: Toate

en: An unexpected error occured!
ro: A avut loc o eroare neașteptată!

en: Any
ro: Oricare

en: Apply
ro: Aplică

en: Apply custom formatting to broken links
ro: Aplicare formatare personalizată legăturilor întrerupte

en: Apply custom formatting to removed links
ro: Aplicare formatare personalizată legăturilor eliminate

en: Are you sure you want to delete all posts, bookmarks or other items that contain any of the selected links? This action can't be undone.
    'Cancel' to stop, 'OK' to delete
ro: Sunteți sigur(ă) că vreți să ștergeți toate afișările, semnele de carte ori alte articole care conțin vreuna dintre legăturile selectate? Această acțiune nu poate fi desfăcută.
    'Anulare' pentru a vă opri, 'OK' pentru a șterge

en: Are you sure you want to remove the selected links? This action can't be undone.
    'Cancel' to stop, 'OK' to remove
ro: Sunteți sigur(ă) că vreți să eliminați legăturile selectate? Această acțiune nu poate fi desfăcută.
    'Anulare' pentru a vă opri, 'OK' pentru a elimina

en: Automatically expand the widget if broken links have been detected
ro: Extinde automat widget-ul dacă s-au detectat legături întrerupte

en: Bookmark
ro: Semne de carte

en: Broken
ro: Întreruptă

en: Broken Link Checker Options
ro: Opțiuni Broken Link Checker

en: Broken Link Checker can't create a lockfile.
ro: Broken Link Checker nu poate crea un fișier de blocare.

en: Broken Link Checker has detected %d new broken link on your site. | Broken Link Checker has detected %d new broken links on your site.
ro[0]: Broken Link Checker a detectat %d legătură întreruptă pe situl dvs.
ro[1]: Broken Link Checker a detectat %d legături întrerupte pe situl dvs.

en: Broken Link Checker installation failed
ro: Instalarea Broken Link Checker a eșuat

en: Broken Links
ro: Legături Întrerupte

en: Broken for
ro: Întreruptă de

en: Bulk Actions
ro: Acțiuni Diverse

en: Bulk Edit URLs
ro: Editare concomitentă URL-uri

en: CURL version
ro: Versiune CURL

en: Can't create a lockfile. Please specify a custom temporary directory.
ro: nu poate crea un fișier de blocare. Vă rugăm să specificați un director temporar personalizat.

en: Can't move comment %d to the trash
ro: Nu s-a putut muta comentariul %d în Pubelă

en: Can't move post "%s" (%d) to the trash because the trash feature is disabled
ro: Nu pot muta afișarea "%s" (%d) în Pubelă, deoarece opțiunea Pubelă este dezactivată

en: Cancel
ro: Anulare

en: Cancel URL editing
ro: Anulare editare URL

en: Case sensitive
ro: Sensibil la majuscule

en: Check URLs entered in these custom fields (one per line) :
ro: Verificați URL-urile introduse în aceste câmpuri personalizabile (una pe rând) :

en: Check each link
ro: Verifică fiecare legătură

en: Check links using
ro: Verifică legăturile cu ajutorul

en: Checks your blog for broken links and missing images and notifies you on the dashboard if any are found.
ro: Vă verifică blogul pentru legături întrerupte și imagini lipsă și notifică dacă se găsește vreuna, pe tabloul de bord.

en: Color-code status codes
ro: Codare a stării prin culoare

en: Comment
ro: Comentariu

en: Compact View
ro: Vizualizare Compactă

en: Complete site recheck started.
ro: Reverificare completă a siturilor pornită.

en: Configure
ro: Configurare

en: Connection Failed
ro: Conectare eșuată

en: Container %s[%d] not found
ro: Recipient %s[%d] negăsit

en: Container type '%s' not recognized
ro: Tip recipient '%s' nerecunoscut

en: Couldn't delete the link's database record
ro: Nu s-a putut șterge înregistrarea acestei legături din baza de date

en: Couldn't modify link %d
ro: Nu am putut modifica legătura %d

en: Current load : %s
ro: Încărcare curentă: %s

en: Custom field
ro: Câmp personalizabil

en: Custom temporary directory
ro: Director temporar personalizat

en: Database error : %s
ro: Eroare de bază de date: %s

en: Delete
ro: Ștergere

en: Delete Permanently
ro: Ștergere Permanentă

en: Delete This Filter
ro: Șterge Acest Filtru

en: Delete sources
ro: Ștergere surse

en: Delete this item permanently
ro: Șterge definitiv acest articol

en: Detailed View
ro: Vizualizare Detaliată

en: Details
ro: Detalii

en: Detected %d unique URL | Detected %d unique URLs
ro[0]: S-a detectat %d un URL unic
ro[1]: S-au detectat %d un URL-uri unice

en: Detected Links
ro: Legături detectate

en: Didn't find anything to delete!
ro: Nu am găsit nimic de șters!

en: Displaying %s&#8211;%s of <span class="current-link-count">%s</span>
ro: Afișare %s&#8211;%s a <span class="current-link-count">%s</span>

en: Don't check links where the URL contains any of these words (one per line) :
ro: Nu verifica legăturile acolo unde adresa URL conține vreunul dintre aceste cuvinte (unul pe rând):

en: E-mail notifications
ro: Notificări e-mail

en: Edit
ro: Editare

en: Edit CSS
ro: Editare CSS

en: Edit URL
ro: Editare URL

en: Edit comment
ro: Editare comentariu

en: Edit link URL
ro: Editare legătură URL

en: Edit this bookmark
ro: Editare semn de carte

en: Edit this item
ro: Editare articol

en: Edit this post
ro: Editare afișare

en: Editing is not implemented in the '%s' parser
ro: Editarea nu este implementată în analizorul de cod '%s'

en: Enter a name for the new custom filter
ro: Introduceți un nume pentru noul filtru personalizat

en: Enter a search string first.
ro: Introduceți, mai întâi, un șir de căutare.

en: Error : All link parsers missing!
ro: Eroare: Toate analizoarele de cod ale legăturilor lipsă!

en: Error : This directory doesn't exist.
ro: Eroare: Acest director nu există.

en: Error : This directory isn't writable by PHP.
ro: Eroare: Acest director nu este inscriptibil în PHP.

en: Error : link ID not specified
ro: Eroare: ID legătură nespecificată

en: Error : link_id not specified
ro: Eroare: ID_legătură nespecificată

en: Error : link_id or new_url not specified
ro: Eroare: ID_legătură ori URL_nou nespecificat(ă)

en: Error: The plugin's database tables are not up to date! (Current version : %d, expected : %d)
ro: Eroare: Tabelele bazelor de date ale modulului extensie nu sunt actualizate! (Versiune curentă: %d, așteptată: %d)

en: Every %s hours
ro: La fiecare %s Ore

en: Exclusion list
ro: Listă de excluziuni

en: Existing links will be checked this often. New links will usually be checked ASAP.
ro: Legăturile existente vor fi verificate cu această frecvență. Legăturile noi vor fi verificate, de obicei, de îndată ce este posibil.

en: Failed to create a DB entry for the new URL.
ro: Nu s-a reușit crearea unei intrări în BD pentru noul URL.

en: Failed to delete blogroll link "%s" (%d)
ro: Nu s-a reușit ștergerea legăturii statului de blog "%s" (%d)

en: Failed to delete comment %d
ro: Ștergerea comentariului %d a eșuat

en: Failed to delete old DB tables. Database error : %s
ro: Ștergerea tabelelor BD vechi a eșuat. Eroare de bază de date: %s

en: Failed to delete post "%s" (%d)
ro: Eșuare ștergere afișare "%s" (%d)

en: Failed to delete the meta field '%s' on %s [%d]
ro: S-a eșuat ștergerea meta câmpului '%s' la %s [%d]

en: Failed to fix %d redirect | Failed to fix %d redirects
ro[0]: Eșec la repararea redirecționării %d
ro[1]: Eșec la repararea redirecționărilor %d

en: Failed to load link details (%s)
ro: Eșec la încărcarea detaliilor legăturii (%s)

en: Failed to move post "%s" (%d) to the trash
ro: Eșuare mutare afișare "%s" (%d) în Pubelă

en: Failed to remove %d link | Failed to remove %d links
ro[0]: Eșec la eliminarea a %d legătură
ro[1]: Eșec la eliminarea a %d legături

en: Failed to update %d link. | Failed to update %d links.
ro[0]: Eșec la actualizarea legăturii %d.
ro[1]: Eșec la actualizarea legăturilor %d.

en: Failed to update the meta field '%s' on %s [%d]
ro: S-a eșuat actualizarea meta câmpului '%s' la %s [%d]

en: False positive
ro: Pozitiv fals

en: Filter "%s" created
ro: Filtru "%s" creat

en: Filter ID not specified.
ro: ID filtru nespecificat.

en: Filter deleted
ro: Filtru șters

en: Final URL
ro: URL final

en: Find
ro: Găsire

en: Fix redirects
ro: Reparare redirecționări

en: Forced recheck
ro: Reverificare forțată

en: Found %d broken link | Found %d broken links
ro[0]: S-a găsit %d legătură întreruptă
ro[1]: S-au găsit %d legături întrerupte

en: HTTP code
ro: cod HTTP

en: HTTP code : %d
ro: cod HTTP: %d

en: Here's a list of the first %d broken links: | Here's a list of the first %d broken links:
ro[0]: Iată o listă a primelor %d legături întrerupte:
ro[1]: Iată o listă a primelor %d legături întrerupte:

en: Here's a list of the new broken links:
ro: Iată o listă a noilor legături întrerupte:

en: Hide debug info
ro: Ascunde informațiile de depanare

en: Highlight links broken for at least %s days
ro: Evidențiază legăturile întrerupte pentru cel puțin %s zile

en: However, %d instances couldn't be edited and still point to the old URL.
ro: Cu toate acestea, %d instanțe nu au putut fi fi editate și indică în continuare vechiul URL.

en: However, %d instances couldn't be removed.
ro: Cu toate acestea, %d instanțe nu au putut fi eliminate.

en: I don't know how to edit a '%s' [%d].
ro: Nu știu cum să editez un '%s' [%d].

en: If this value is zero even after several page reloads you have probably encountered a bug.
ro: Dacă această valoare este zero, chiar și după mai multe reîncărcări de pagină, porbabil că ați întâlnit o eroare de cod.

en: Image
ro: Imagine

en: Installed
ro: Instalat(ă)

en: Instance count
ro: Numărătoare instanțe

en: Invalid search query.
ro: Cerere de căutare invalidă.

en: Link Checker
ro: Verificator de Legături

en: Link Checker Settings
ro: Setări Verificator de Legături

en: Link Text
ro: Text Legătură

en: Link URL : <a href="%s">%s</a>
ro: legătură URL: <a href="%s">%s</a>

en: Link checking will be suspended if the average <a href="%s">server load</a> rises above this number. Leave this field blank to disable load limiting.
ro: Verificarea legăturilor va fi suspendată dacă media de <a href="%s">încărcare a serverului</a> se ridică peste această cifră. Lăsați acest câmp necompletat pentru a dezactiva limitarea încărcării.

en: Link is broken.
ro: Legătura este întreruptă.

en: Link is not valid
ro: Legătura nu este validă.

en: Link is valid.
ro: Legătura este validă.

en: Link last checked
ro: Ultima verificare a legăturii

en: Link monitor
ro: Monitor de legături

en: Link status
ro: Stare legătură

en: Link text
ro: Text legătură

en: Link text : %s
ro: Text Legătură %s

en: Link tweaks
ro: Optimizare legături

en: Link type
ro: Tip legătură

en: Link types
ro: Tipuri de legături

en: Links that take longer than this to load will be marked as broken.
ro: Legăturile a căror încărcare durează mai mult decât atât vor fi marcate ca întrerupte.

en: Links used in
ro: Legături folosite la

en: Load limiting only works on Linux-like systems where <code>/proc/loadavg</code> is present and accessible.
ro: Limitarea încărcării funcționează doar pe sisteme similare Linux, unde este prezent <code>/proc/loadavg</code>.

en: Loading...
ro: Se încarcă...

en: Log
ro: Jurnal

en: Look For Links In
ro: Caută Legături în

en: Look for links in
ro: Caută legături în

en: Mark as not broken
ro: Marcare ca ne-întreruptă

en: Max. execution time
ro: Max. timp de execuție

en: Misc
ro: Diverse

en: Most likely the connection timed out or the domain doesn't exist.
ro: Cel mai probabil, timpul conexiunii a expirat ori domeniul nu există.

en: Move sources to Trash
ro: Mutare surse in Pubelă

en: Move this comment to the trash
ro: Mutați acest comentariu în Pubelă

en: Move this item to the Trash
ro: Mută acest articol în Pubelă

en: MySQL version
ro: Versiune MySQL

en: Never
ro: Niciodată

en: No URLs in the work queue.
ro: Nici un URL în șirul de lucru.

en: No broken links found
ro: Nu s-au găsit legături întrerupte

en: No broken links found.
ro: Nu s-au găsit legături întrerupte.

en: No links detected.
ro: Nu s-au detectat legături.

en: No links found (yet)
ro: Nu s-au găsit legături (încă)

en: No links found for your query
ro: Nu s-au găsit legături pentru solicitarea dvs.

en: No redirects found
ro: Nu s-au găsit redirecționări

en: None of the selected links are redirects!
ro: Nici una dintre legăturile selectate nu este o redirecționare!

en: Not available
ro: Indisponibil

en: Not broken
ro: Neîntreruptă

en: Not checked
ro: Neverificată

en: Not installed
ro: Ne-instalat(ă)

en: Nothing to update
ro: Nimic de actualizat

en: Off
ro: Oprit

en: On
ro: Pornit

en: On ( %s )
ro: Pornit ( %s )

en: Once Weekly
ro: Săptămânal

en: Oops, I can't find the link %d
ro: Hopa, nu pot să găsesc legătura %d

en: Oops, couldn't modify the link!
ro: Hopa, n-am putut modifica legătura!

en: Oops, the new URL is invalid!
ro: Hopa, noul URL este invalid!

en: PHP version
ro: Versiune PHP

en: Parser '%s' not found.
ro: Analizor de cod '%s' negăsit.

en: Please make the directory <code>%1$s</code> writable by plugins or <a href="%2$s">set a custom temporary directory</a>.
ro: Vă rugăm să faceți directorul <code>%1$s</code> inscriptibil de către module extensie ori <a href="%2$s">declarați un director temporar personalizat</a>.

en: Post published on
ro: Afișare publicată pe

en: Post statuses
ro: Afișare stări

en: Preview
ro: Previzualizare

en: Preview &#8220;%s&#8221;
ro: Previzualizare &#8220;%s&#8221;

en: Protocols & APIs
ro: Protocoale & Interfețe API

en: Re-check all pages
ro: Reverificare a tuturor paginilor

en: Recheck
ro: Reverificare

en: Redirect count
ro: Numărătoare redirecționări

en: Redirected Links
ro: Legături redirecționate

en: Redirects
ro: Redirecționări

en: Redirects may be detected as broken links when open_basedir is on.
ro: Redirecționările pot fi detectate ca legături întrerupte, atunci când open_basedir este setat.

en: Redirects may be detected as broken links when safe_mode is on.
ro: Redirecționările pot fi detectate ca legături întrerupte, atunci când safe_mode este setat.

en: Regular expression
ro: Expresie uzuală

en: Remove this link from all posts
ro: Elimină această legătură din toate afișările

en: Remove this link from the list of broken links and mark it as valid
ro: Elimină această legătură din lista de legături înterupte și marcați ca validă

en: Replace with
ro: Înlocuire cu

en: Replaced %d redirect with a direct link | Replaced %d redirects with direct links
ro[0]: Înlocuire redirecționare %d cu o legătură directă
ro[1]: Înlocuire redirecționări %d cu legături directe

en: Request timed out.
ro: Timpul solicitării a expirat.

en: Response time
ro: Timp de răspuns

en: Run continuously while the Dashboard is open
ro: Rulează în continuu, atât timp cât Tabloul de Bord este deschis

en: Run hourly in the background
ro: Rulează la fiecare oră, în fundal

en: Save Changes
ro: Salvează Modificările

en: Save This Search As a Filter
ro: Salvează Căutarea de față drept Filtru

en: Search
ro: Căutare

en: Search Links
ro: Legături de Căutare

en: Search Results
ro: Rezultate Căutare

en: Searching your blog for links...
ro: Se caută legături pe blogul dvs...

en: Select one or more links to edit.
ro: Selectați una sau mai multe legături de editat.

en: Send me e-mail notifications about newly detected broken links
ro: Trimite-mi notificări despre legăturile întrerupte nou detectate

en: Server Not Found
ro: Server de negăsit

en: Server load limit
ro: Limita de încărcare a serverului

en: Set this field if you want the plugin to use a custom directory for its lockfiles. Otherwise, leave it blank.
ro: Setaţi acest câmp dacă doriţi să utilizaţi plugin-un director particularizat pentru lockfiles sale. În caz contrar, lăsaţi-l gol.

en: Settings
ro: Setări

en: Settings saved.
ro: Setări salvate.

en: Show debug info
ro: Arată informațiile de depanare

en: Show more info about this link
ro: Arată mai multe informații despre această legătură

en: Show on screen
ro: Arată pe ecran

en: Source
ro: Sursă

en: Source : %s
ro: Sursă: %s

en: Status
ro: Stare

en: Stop search engines from following broken links
ro: Oprește motoarele de căutare să urmeze legăturile întrerupte

en: Table columns
ro: Coloane de tabel

en: The "Nuclear Option". Click this button to make the plugin empty its link database and recheck the entire site from scratch.
ro: "Opțiunea Nucleară". Faceți clic pe acest buton pentru a determina modulul extensie să și golească  baza de date cu legături și să reverifice întregul sit de la capăt.

en: The current temporary directory is not accessible; please <a href="%s">set a different one</a>.
ro: Directorul temporar curent nu este accesibil; vă rugăm <a href="%s">să declarați un altul</a>.

en: The following error(s) occured :
ro: A(u) avut loc următoarea(ele) eroare(i):

en: The link could not be modified.
ro: Această legătură nu a putut fi modificată.

en: The plugin doesn't know how to check this type of link.
ro: Modulul extensie nu știe să verifice acest tip de legătură.

en: The plugin failed to remove the link.
ro: Modulul extensie nu a reușit să elimine legătura.

en: The plugin script was terminated while trying to check the link.
ro: Scriptul modulului extensie a fost închis în timp ce se încerca verificarea legăturii.

en: The plugin uses a file-based locking mechanism to ensure that only one instance of the resource-heavy link checking algorithm is running at any given time. Unfortunately, BLC can't find a writable directory where it could store the lockfile - it failed to detect the location of your server's temporary directory, and the plugin's own directory isn't writable by PHP. To fix this problem, please make the plugin's directory writable or enter a specify a custom temporary directory in the plugin's settings.
ro: Modulul extensie folosește un mecanism de blocare pe bază de fișiere pentru a se asigura că, în orice moment, rulează doar o singură instanță a algoritmului de verificare a legăturilor, mare consumator de resurse. Din păcate, BLC nu poate găsi un director inscriptibil unde ar putea stoca fișierul de blocare - nu a reușit să detecteze localizarea directorului temporar al serverului dvs., iar directorul propriu al modulului extensie nu este inscriptibil de către PHP. Pentru a repara această problemă, declarați directorul modulului extensie ca inscriptibil ori declarați un director temporar personalizat in setările modulului extensie.

en: The plugin works by periodically launching a background job that parses your posts for links, checks the discovered URLs, and performs other time-consuming tasks. Here you can set for how long, at most, the link monitor may run each time before stopping.
ro: Modulul extensie funcționează prin lansarea periodică a unei sarcini, în fundal, care analizează articolele dumneavoastră, pentru a găsi legături, verifică adresele URL descoperite, și îndeplinește alte sarcini consumatoare de timp. Aici puteți seta durata pentru care poate rula monitorul de legături, de fiecare dată, înainte de a se opri.

en: This link can not be edited because it is not used anywhere on this site.
ro: Această legătură nu poate fi editată, pentru că nu este folosită nicăieri pe acest sit.

en: This link has been broken for %s.
ro: Această legătură este întreruptă de %s.

en: This link has failed %d time. | This link has failed %d times.
ro[0]: Această legătură a eșuat %d dată.
ro[1]: Această legătură a eșuat de %d dăți.

en: This link is not a redirect
ro: Legătura nu este o redirecționare.

en: This link was manually marked as working by the user.
ro: Această legătură a fost marcată manual, de către utilizator, ca funcțională.

en: Timeout
ro: Expirare timp

en: Trash
ro: Pubelă

en: Twice a Month
ro: De două ori pe lună

en: Unknown Error
ro: Eroare necunoscută

en: Unlink
ro: Dezasociați

en: Unlinking is not implemented in the '%s' parser
ro: Dezasocierea nu este implementată în analizorul de cod '%s'

en: Update
ro: Actualizare

en: Update URL
ro: Actualizare URL

en: Updating bookmark %d failed
ro: Actualizarea semnului de carte %d a eșuat

en: Updating comment %d failed
ro: Actualizarea comentariului %d a eșuat

en: Updating post %d failed
ro: Actualizare a afișării %d eșuată

en: Upgrade to Pro to enable this feature
ro: Treceți la versiunea Pro pentru a permite această opțiune

en: Using Snoopy
ro: Folosirea Snoopy

en: View
ro: Vizualizare

en: View "%s"
ro: Vizualizare "%s"

en: View &#8220;%s&#8221;
ro: Vizualizare &#8220;%s&#8221;

en: View Broken Links
ro: Vizualizare Legături Întrerupte

en: View broken links
ro: Vizualizare legături întrerupte

en: View comment
ro: Vizualizare comentariu

en: Wait...
ro: Așteptați...

en: Which Links To Check
ro: Ce Legături să se Verifice

en: You are about to delete the current filter.
    'Cancel' to stop, 'OK' to delete
ro: Sunteți pe cale să ștergeți filtrul curent.
    'Anulare' pentru a vă opri, 'OK' pentru a șterge

en: You are about to delete this link '%s'
      'Cancel' to stop, 'OK' to delete.
ro: Sunteți pe cale să ștergeți această legătură '%s'
      'Anulare' pentru a vă opri, 'OK' pentru a șterge.

en: You can see all broken links here:
ro: Puteți vizualiza toate legăturile întrerupte aici:

en: You don't have sufficient privileges to access this information!
ro: Nu aveți privilegii suficiente pentru a accesa această informație!

en: You have an old version of CURL. Redirect detection may not work properly.
ro: Aveți o versiune veche a CURL. Se poate ca detecția redirecționărilor să nu funcționeze cum trebuie.

en: You must enter a filter name!
ro: Trebuie să introduceți un nume de filtru!

en: You must have either CURL or Snoopy installed for the plugin to work!
ro: Pentru ca acest modul extensie să funcționeze, trebuie să aveți instalat fie CURL, fie Snoopy!

en: You're not allowed to do that!
ro: Nu vi se permite această acțiune!

en: [ Network error ]
ro: [ Eroare de rețea ]

en: [%s] Broken links detected
ro: S-au detectat [%s] legături întrerupte

en: [An orphaned link! This is a bug.]
ro: [Legătură orfană (fără obiect)! Aceasta este o eroare de cod.]

en: and still searching...
ro: , iar căutarea continuă...

[ctx: checked how long ago]
en: Checked
ro: Verificare

[ctx: current load]
en: Unknown
ro: Necunoscut

en: in %d link | in %d links
ro[0]: în %d legătură
ro[1]: în %d legături

[ctx: link status]
en: Unknown
ro: Necunoscut

en: links
ro: legături

[ctx: module name]
en: Basic HTTP
ro: HTTP elementar

[ctx: module name]
en: Blogroll items
ro: Articole stat blog

[ctx: module name]
en: Comments
ro: Comentarii

[ctx: module name]
en: Custom fields
ro: Câmpuri personalizabile

[ctx: module name]
en: Embedded DailyMotion videos
ro: Clipuri video DailyMotion încorporate

[ctx: module name]
en: Embedded Vimeo videos
ro: Clipuri video Vimeo încorporate

[ctx: module name]
en: Embedded YouTube videos
ro: Clipuri video YouTube încorporate

[ctx: module name]
en: HTML images
ro: Imagini HTML

[ctx: module name]
en: HTML links
ro: Legături HTML

[ctx: module name]
en: Name
ro: Nume

[ctx: module name]
en: Pages
ro: Pagini

[ctx: module name]
en: Plaintext URLs
ro: URL-uri mod text

[ctx: module name]
en: Posts
ro: Articole

[ctx: verb]
en: Trash
ro: Pubelă
