Broken Link Checker v1.10.7 - en to sv_SE translation catalogue (388 entries)

[ctx: "Link tweaks" settings]
en: These settings only apply to the content of posts, not comments or custom fields.
sv_SE: Dessa inställningar gäller endast för innehåll i inlägg, ej för kommentarer eller anpassade fält.

en: %2.3f seconds
sv_SE: %2.3f sekunder

en: %d "%s" deleted. | %d "%s" deleted.
sv_SE[0]: %d "%s" borttagen.
sv_SE[1]: %d "%s" borttagna.

en: %d "%s" moved to the Trash. | %d "%s" moved to the Trash.
sv_SE[0]: %d "%s" flyttades till Papperskorgen.
sv_SE[1]: %d "%s" flyttades till Papperskorgen.

en: %d '%s' has been deleted | %d '%s' have been deleted
sv_SE[0]: %d '%s' har tagits bort
sv_SE[1]: %d '%s' har tagits bort

en: %d URL in the work queue | %d URLs in the work queue
sv_SE[0]: %d URL i arbetskön
sv_SE[1]: %d URL:er i arbetskön

en: %d blogroll link deleted. | %d blogroll links deleted.
sv_SE[0]: %d länkmenylänk (blogroll link) borttagen.
sv_SE[1]: %d länkmenylänkar (blogroll links) borttagna.

en: %d comment has been deleted. | %d comments have been deleted.
sv_SE[0]: %d kommentar har tagits bort.
sv_SE[1]: %d kommentarer har tagits bort.

en: %d comment moved to the Trash. | %d comments moved to the Trash.
sv_SE[0]: %d kommentar flyttad till Papperskorgen.
sv_SE[1]: %d kommentarer flyttade till Papperskorgen.

en: %d day | %d days
sv_SE[0]: %d dag
sv_SE[1]: %d dagar

en: %d day ago | %d days ago
sv_SE[0]: %d dag sedan
sv_SE[1]: %d dagar sedan

en: %d hour | %d hours
sv_SE[0]: %d timme
sv_SE[1]: %d timmar

en: %d hour ago | %d hours ago
sv_SE[0]: %d timme sedan
sv_SE[1]: %d timmar sedan

en: %d instances of the link were successfully modified.
sv_SE: %d förekomster av länken modifierades.

en: %d instances of the link were successfully unlinked.
sv_SE: %d förekomster av länken avlänkades.

en: %d item was skipped because it can't be moved to the Trash. You need to delete it manually. | %d items were skipped because they can't be moved to the Trash. You need to delete them manually.
sv_SE[0]: %d objekt hoppades över eftersom det inte kan flyttas till Papperskorgen. Du får ta bort det manuellt.
sv_SE[1]: %d objekt hoppades över eftersom de inte kan flyttas till Papperskorgen. Du får ta bort dem manuellt.

en: %d link dismissed | %d links dismissed
sv_SE[0]: %d länk avvisad
sv_SE[1]: %d länkar avvisade

en: %d link marked as not broken | %d links marked as not broken
sv_SE[0]: %d länk markerad som ej bruten
sv_SE[1]: %d länkar markerade som ej brutna

en: %d link removed | %d links removed
sv_SE[0]: %d länk borttagen
sv_SE[1]: %d länkar borttagna

en: %d link scheduled for rechecking | %d links scheduled for rechecking
sv_SE[0]: %d länk schemalagd för återkontrollering
sv_SE[1]: %d länkar schemalagda för återkontrollering

en: %d link updated. | %d links updated.
sv_SE[0]: %d länk uppdaterad.
sv_SE[1]: %d länkar uppdaterade.

en: %d minute | %d minutes
sv_SE[0]: %d minut
sv_SE[1]: %d minuter

en: %d minute ago | %d minutes ago
sv_SE[0]: %d minut sedan
sv_SE[1]: %d minuter sedan

en: %d month | %d months
sv_SE[0]: %d månad
sv_SE[1]: %d månader

en: %d month ago | %d months ago
sv_SE[0]: %d månad sedan
sv_SE[1]: %d månader sedan

en: %d page deleted. | %d pages deleted.
sv_SE[0]: %d sida borttagen.
sv_SE[1]: %d sidor borttagna.

en: %d page moved to the Trash. | %d pages moved to the Trash.
sv_SE[0]: %d sida flyttades till Papperskorgen.
sv_SE[1]: %d sidor flyttades till Papperskorgen.

en: %d post deleted. | %d posts deleted.
sv_SE[0]: %d inlägg borttaget.
sv_SE[1]: %d inlägg borttagna.

en: %d post moved to the Trash. | %d posts moved to the Trash.
sv_SE[0]: %d inlägg flyttades till Papperskorgen.
sv_SE[1]: %d inlägg flyttades till Papperskorgen.

en: %d second | %d seconds
sv_SE[0]: %d sekund
sv_SE[1]: %d sekunder

en: %d second ago | %d seconds ago
sv_SE[0]: %d sekund sedan
sv_SE[1]: %d sekunder sedan

en: %s seconds
sv_SE: %s sekunder

en: (No response)
sv_SE: (Inget svar)

en: Advanced
sv_SE: Avancerat

en: All
sv_SE: Alla

en: An unexpected error occured!
sv_SE: Ett okänt fel uppstod!

en: An unexpected error occurred!
sv_SE: Ett okänt fel uppstod!

en: Any
sv_SE: Godtycklig

en: Apply
sv_SE: Tillämpa

en: Apply custom formatting to broken links
sv_SE: Tillämpa anpassad formattering av brutna länkar

en: Apply custom formatting to removed links
sv_SE: Tillämpa anpassad formattering av borttagna länkar

en: Are you sure you want to delete all posts, bookmarks or other items that contain any of the selected links? This action can't be undone.
    'Cancel' to stop, 'OK' to delete
sv_SE: Är du säker på att du vill ta bort alla inlägg, bokmärken eller andra objekt som innehåller någon av de valda länkarna? Detta kan inte ångras.
    'Avbryt' för att avbryta, 'OK' för att ta bort

en: Are you sure you want to remove the selected links? This action can't be undone.
    'Cancel' to stop, 'OK' to remove
sv_SE: Är du säker på att du vill ta bort de valda länkarna? Detta kan inte ångras.
    'Avbryt' för att avbryta, 'OK' för att ta bort

en: Automatically expand the widget if broken links have been detected
sv_SE: Expandera widgeten automatiskt om brutna länkar har hittats

en: Bookmark
sv_SE: Sätt som bokmärke

en: Broken
sv_SE: Brutna

en: Broken Link Checker Options
sv_SE: Broken Link Checker Alternativ

en: Broken Link Checker has detected %d new broken link in your posts. | Broken Link Checker has detected %d new broken links in your posts.
sv_SE[0]: Broken Link Checker har hittat %d ny bruten länk i dina inlägg.
sv_SE[1]: Broken Link Checker har hittat %d nya brutna länkar i dina inlägg.

en: Broken Link Checker has detected %d new broken link on your site. | Broken Link Checker has detected %d new broken links on your site.
sv_SE[0]: Broken Link Checker has hittat %d ny bruten länk på din webbplats.
sv_SE[1]: Broken Link Checker has hittat %d ny brutna länkar på din webbplats.

en: Broken Link Checker installation failed. Try deactivating and then reactivating the plugin.
sv_SE: Installationen av Broken Link Checker misslyckades. Försök att först deaktivera tillägget och sedan aktivera det igen.

en: Broken Links
sv_SE: Brutna länkar

en: Broken for
sv_SE: Bruten i

en: Bulk Actions
sv_SE: Bulkprocesser

en: Bulk Edit URLs
sv_SE: Bulkredigera URL:er

en: CURL version
sv_SE: CURL-version

en: Can't move comment %d to the trash
sv_SE: Kan inte flytta kommentar %d till papperskorgen

en: Can't move post "%s" (%d) to the trash because the trash feature is disabled
sv_SE: Kan inte flytta inlägget "%s" (%d) till papperskorgen eftersom kasta-funktionen är avstängd

en: Cancel
sv_SE: Avbryt

en: Case sensitive
sv_SE: Skiftlägeskänslig

en: Check each link
sv_SE: Kontrollera varje länk

en: Check links using
sv_SE: Kontrollera länkar med

en: Checks your blog for broken links and missing images and notifies you on the dashboard if any are found.
sv_SE: Söker igenom din blogg efter brutna länkar och saknade bilder och meddelar dig på Panelen om några hittats.

en: Click "Save Changes" to update example output.
sv_SE: Klicka "Spara ändringar" för att uppdatera exempelresultat.

en: Color-code status codes
sv_SE: Statuskoder för färgkod

en: Comment
sv_SE: Kommentar

en: Compact View
sv_SE: Kompakt Vy

en: Complete site recheck started.
sv_SE: Fullständig återkontroll av webbplatsen startad.

en: Configure
sv_SE: Konfigurera

en: Connection Failed
sv_SE: Anslutning Misslyckades

en: Container %s[%d] not found
sv_SE: Behållaren %s[%d] hittades ej

en: Container type '%s' not recognized
sv_SE: Behållartypen '%s' är okänd

en: Couldn't delete the link's database record
sv_SE: Kunde inte ta bort länkens databaspost

en: Couldn't modify link %d
sv_SE: Kunde inte modifiera länk %d

en: Current load : %s
sv_SE: Nuvarande belastning: %s

en: Custom field
sv_SE: Anpassat fält

en: DailyMotion Video
sv_SE: DailyMotion-video

en: Database error : %s
sv_SE: Databasfel: %s

en: Delete
sv_SE: Ta bort

en: Delete Permanently
sv_SE: Ta Bort Permanent

en: Delete This Filter
sv_SE: Ta Bort Detta Filter

en: Delete sources
sv_SE: Radera källor

en: Delete this item permanently
sv_SE: Ta bort detta objekt permanent

en: Detailed View
sv_SE: Detaljerad Vy

en: Detected %1$s in %2$s and still searching...
sv_SE: Hittade %1$s i %2$s och söker fortfarande...

en: Detected %1$s in %2$s.
sv_SE: Hittade %1$s i %2$s.

en: Detected Links
sv_SE: Funna Länkar

en: Didn't find anything to delete!
sv_SE: Hittade ingenting att ta bort!

en: Dismiss
sv_SE: Avvisa

en: Dismissed
sv_SE: Avvisade

en: Dismissed Links
sv_SE: Avvisade Länkar

en: Displaying %s&#8211;%s of <span class="current-link-count">%s</span>
sv_SE: Visar %s&#8211;%s av <span class="current-link-count">%s</span>

en: Don't check links where the URL contains any of these words (one per line) :
sv_SE: Kontrollera inte länkar där URL:en innehåller något av dessa ord (ett per rad):

en: Donate $10, $20 or $50!
sv_SE: Donera $10, $20 eller $50!

en: E-mail notifications
sv_SE: E-postnotifieringar

en: Edit
sv_SE: Redigera

en: Edit CSS
sv_SE: Redigera CSS

en: Edit URL
sv_SE: Redigera URL

en: Edit comment
sv_SE: Redigera kommentar

en: Edit this bookmark
sv_SE: Redigera detta bokmärke

en: Edit this item
sv_SE: Redigera detta objekt

en: Edit this link
sv_SE: Redigera denna länk

en: Edit this post
sv_SE: Redigera detta inlägg

en: Editing is not implemented in the '%s' parser
sv_SE: Redigering är ej implementerat i texttolken '%s'

en: Embedded DailyMotion video
sv_SE: Inbäddad DailyMotion-video

en: Embedded GoogleVideo video
sv_SE: Inbäddad GoogleVideo-video

en: Embedded Vimeo video
sv_SE: Inbäddad Vimeo-video

en: Embedded YouTube playlist
sv_SE: Inbäddad YouTube-spellista

en: Embedded YouTube video
sv_SE: Inbäddad YouTube-video

en: Embedded videos can't be edited using Broken Link Checker. Please edit or replace the video in question manually.
sv_SE: Inbäddade videofiler kan inte redigeras med Broken Link Checker. Var god at redigera eller ersätt videofilen ifråga manuellt.

en: Empty Playlist
sv_SE: Töm Spellista

en: Enable logging
sv_SE: Aktivera loggning

en: Enter a name for the new custom filter
sv_SE: Ange ett namn för det nya anpassade filtret

en: Enter a search string first.
sv_SE: Skriv en söksträng först.

en: Enter the names of custom fields you want to check (one per line). If a field contains HTML code, prefix its name with <code>html:</code>. For example, <code>html:field_name</code>.
sv_SE: Ange namnen på de anpassade fält som du vill kontrollera (ett per rad). Om ett fält innehåller HTML-kod så ange <code>html:</code> som prefix. Till exempel, <code>html:fält_namn</code>.

en: Error : All link parsers missing!
sv_SE: Fel: Alla länktolkar saknas!

en: Error : link ID not specified
sv_SE: Fel: länk-ID har ej angivits

en: Error : link_id not specified
sv_SE: Fel: link_id har ej angetts

en: Error : link_id or new_url not specified
sv_SE: Fel: link_id eller new_url har ej angetts

en: Error: Link URL must not be empty.
sv_SE: Fel: Länkens URL får inte vara tom.

en: Every %s hours
sv_SE: Var %s timme

en: Example : Lorem ipsum <a %s>broken link</a>, dolor sit amet.
sv_SE: Exempel : Lorem ipsum <a %s>bruten länk</a>, dolor sit amet.

en: Example : Lorem ipsum <span %s>removed link</span>, dolor sit amet.
sv_SE: Exempel: Lorem ipsum <span %s>borttagen länk</span>, dolor sit amet.

en: Exclusion list
sv_SE: Undantagslista

en: Existing links will be checked this often. New links will usually be checked ASAP.
sv_SE: Existerande länkar kommer att kontrolleras så ofta. Nya länkar kontrolleras vanligen direkt.

en: Failed to create a DB entry for the new URL.
sv_SE: Misslyckades med att skapa DB-post för den nya URL:en.

en: Failed to delete blogroll link "%s" (%d)
sv_SE: Misslyckades med att ta bort länkmenylänk (blogroll link) "%s" (%d)

en: Failed to delete comment %d
sv_SE: Misslyckades med att ta bort kommentar %d

en: Failed to delete old DB tables. Database error : %s
sv_SE: Misslyckades med borttagning av gamla DB-tabeller. Databasfel: %s

en: Failed to delete post "%s" (%d)
sv_SE: Borttagning misslyckades av inlägget "%s" (%d)

en: Failed to delete the meta field '%s' on %s [%d]
sv_SE: Misslyckades med att ta bort metafältet '%s' on %s [%d]

en: Failed to fix %d redirect | Failed to fix %d redirects
sv_SE[0]: Misslyckades med att fixa %d omdirigering
sv_SE[1]: Misslyckades med att fixa %d omdirigeringar

en: Failed to load link details (%s)
sv_SE: Misslyckades med att ladda länkdetaljer (%s)

en: Failed to move post "%s" (%d) to the trash
sv_SE: Misslyckades med att flytta inlägget "%s" (%d) till papperskorgen

en: Failed to remove %d link | Failed to remove %d links
sv_SE[0]: Misslyckades med att ta bort %d länk
sv_SE[1]: Misslyckades med att ta bort %d länkar

en: Failed to update %d link. | Failed to update %d links.
sv_SE[0]: Misslyckades med att uppdatera %d länk.
sv_SE[1]: Misslyckades med att uppdatera %d länkar.

en: Failed to update the meta field '%s' on %s [%d]
sv_SE: Misslyckades med att uppdatera metafältet '%s' on %s [%d]

en: False positive
sv_SE: Falskt positiv

en: File Blocked
sv_SE: Fil Blockerad

en: File Locked
sv_SE: Fil Låst

en: Filter "%s" created
sv_SE: Filtret "%s" skapat

en: Filter ID not specified.
sv_SE: Filter-ID har ej angetts.

en: Filter deleted
sv_SE: Filter raderat

en: Final URL
sv_SE: Slutgiltig URL

en: Find
sv_SE: Hitta

en: Fix redirects
sv_SE: Fixa omdirigeringar

en: Forced recheck
sv_SE: Tvingad återkontroll

en: Found %d broken link | Found %d broken links
sv_SE[0]: Hittade %d bruten länk
sv_SE[1]: Hittade %d brutna länkar

en: General
sv_SE: Allmänt

en: Go to Broken Links
sv_SE: Gå till brutna länkar

en: GoogleVideo Video
sv_SE: GoogleVideo-video

en: HTTP code
sv_SE: HTTP-kod

en: HTTP code : %d
sv_SE: HTTP-kod: %d

en: Here's a list of the first %d broken links: | Here's a list of the first %d broken links:
sv_SE[0]: Här är en lista över de första %d brutna länkarna:
sv_SE[1]: Här är en lista över de första %d brutna länkarna:

en: Here's a list of the new broken links:
sv_SE: Här är en lista över de nya brutna länkarna:

en: Hide debug info
sv_SE: Dölj debug-info

en: Hide this link and do not report it again unless its status changes
sv_SE: Göm denna länk och rapportera den inte igen om inte dess status ändras

en: Highlight links broken for at least %s days
sv_SE: Markera länkar som varit brutna i minst %s dagar

en: However, %d instances couldn't be edited and still point to the old URL.
sv_SE: Men, %d förekomster kunde inte redigeras och hänvisar fortfarande till den gamla URL:en.

en: However, %d instances couldn't be removed.
sv_SE: Men, %d förekomster kunde inte tas bort.

en: I don't know how to edit a '%s' [%d].
sv_SE: Jag vet inte hur man redigerar en '%s' [%d].

en: If this value is zero even after several page reloads you have probably encountered a bug.
sv_SE: Om detta värde är noll även efter flera omladdningar av sidan så har du troligen stött på en bugg.

en: If you like this plugin, please donate to support development and maintenance!
sv_SE: Om du gillar detta tillägg, var snäll att donera för att stödja vidareutveckling och underhåll!

en: Image
sv_SE: Bild

en: Installed
sv_SE: Installerat

en: Instance count
sv_SE: Antal förekomster

en: Invalid Playlist
sv_SE: Ogiltig Spellista

en: Invalid Video ID
sv_SE: Ogiltigt Video-ID

en: Invalid search query.
sv_SE: Ogiltig sökterm.

en: Leave empty to use the e-mail address specified in Settings &rarr; General.
sv_SE: Lämna tomt för att använde e-postadressen som angetts i Inställningar &rarr; Allmänt.

en: Link Checker Settings
sv_SE: Inställningar för länkkontroll

en: Link Text
sv_SE: Länk Text

en: Link URL : <a href="%s">%s</a>
sv_SE: Länk-URL : <a href="%s">%s</a>

en: Link checking will be suspended if the average <a href="%s">server load</a> rises above this number. Leave this field blank to disable load limiting.
sv_SE: Länkkontrollen kommer att stoppas om den genomsnittliga <a href="%s">serverbelastningen</a> överstiger detta värde. Lämna fältet tomt för att avaktivera lastbegränsning.

en: Link is broken.
sv_SE: Länker är bruten.

en: Link is not valid
sv_SE: Länken är ogiltig

en: Link is valid.
sv_SE: Länken är giltig.

en: Link last checked
sv_SE: Länken senast kontrollerad

en: Link monitor
sv_SE: Länkövervakare

en: Link status
sv_SE: Länkstatus

en: Link text
sv_SE: Länktext

en: Link text : %s
sv_SE: Länktext: %s

en: Link tweaks
sv_SE: Länkmodifieringar

en: Link type
sv_SE: Länktyp

en: Link types
sv_SE: Länktyper

en: Links that take longer than this to load will be marked as broken.
sv_SE: Länkar som tar längre tid än detta kommer att flaggas som brutna.

en: Links used in
sv_SE: Länkar använda i

en: Load limiting only works on Linux-like systems where <code>/proc/loadavg</code> is present and accessible.
sv_SE: Lastbegränsning fungerar bara på Linuxliknande system där <code>/proc/loadavg</code> finns och är tillgänglig.

en: Loading...
sv_SE: Laddar...

en: Log
sv_SE: Logg

en: Log file location
sv_SE: Loggfilens plats

en: Logging
sv_SE: Loggning

en: Look For Links In
sv_SE: Sök efter länkar i

en: Look for links in
sv_SE: Sök efter länkar i

en: Mark as not broken
sv_SE: Markera som ej bruten

en: Max. execution time
sv_SE: Max. körtid

en: Misc
sv_SE: Blandat

en: More plugins by Janis Elsts
sv_SE: Fler tillägg av Janis Elsts

en: Most likely the connection timed out or the domain doesn't exist.
sv_SE: Troligast är att tidsgränsen för anslutning löpte ut eller att domänen inte finns.

en: Move sources to Trash
sv_SE: Flytta källor till Papperskorgen

en: Move this comment to the trash
sv_SE: Flytta denna kommentar till papperskorgen

en: Move this item to the Trash
sv_SE: Flytta detta objekt till Papperskorgen

en: MySQL version
sv_SE: MySQL-version

en: Never
sv_SE: Aldrig

en: No URLs in the work queue.
sv_SE: Inga URL:er i arbetskön.

en: No broken links found
sv_SE: Inga brutna länkar funna

en: No broken links found.
sv_SE: Inga brutna länkar funna.

en: No dismissed links found
sv_SE: Inga avvisade länkar funna

en: No links detected.
sv_SE: Inga länkar funna.

en: No links found (yet)
sv_SE: Inga länkar funna (ännu)

en: No links found for your query
sv_SE: Inga länkar funna för din förfrågan

en: No redirects found
sv_SE: Inga omdirigeringar funna

en: No warnings found
sv_SE: Inga varningar funna

en: None of the selected links are redirects!
sv_SE: Ingen av de valda länkarna är omdirigeringar!

en: Not Found
sv_SE: Ej Funnet

en: Not available
sv_SE: Ej tillgänglig

en: Not broken
sv_SE: Ej bruten

en: Not checked
sv_SE: Ej kontrollerad

en: Not installed
sv_SE: Ej installerat

en: Nothing to update
sv_SE: Ingenting att uppdatera

en: Notification e-mail address
sv_SE: E-postadress för notifiering

en: Off
sv_SE: Av

en: On
sv_SE: På

en: On ( %s )
sv_SE: På ( %s )

en: Once Weekly
sv_SE: En Gång i Veckan

en: Oops, I can't find the link %d
sv_SE: Hoppsan, Jag kan inte hitta länken %d

en: Oops, couldn't modify the link!
sv_SE: Hoppsan, kunde inte modifiera länken!

en: Oops, the new URL is invalid!
sv_SE: Hoppsan, den nya URL:en är ogiltig!

en: PHP version
sv_SE: PHP-version

en: Parser '%s' not found.
sv_SE: Texttolken '%s' hittades ej.

en: Permission Denied
sv_SE: Tillstånd Nekas

en: Playlist Not Found
sv_SE: Spellista Ej Funnen

en: Playlist OK
sv_SE: Spellista OK

en: Playlist Restricted
sv_SE: Spellista Begränsad

en: Please activate the plugin separately on each site. Network activation is not supported.
sv_SE: Var god att aktivera tillägget separat på varje webbplats. Nätverksaktivering stöds ej.

en: Post published on
sv_SE: Inlägg publicerat den

en: Post statuses
sv_SE: Status för inlägg

en: Preview
sv_SE: Förhandsgranska

en: Preview &#8220;%s&#8221;
sv_SE: Förhandsgranska &#8220;%s&#8221;

en: Protocols & APIs
sv_SE: Protokoll & API:er

en: RS Server Down
sv_SE: RS-servern Nere

en: RapidShare : %s
sv_SE: RapidShare: %s

en: RapidShare API error: %s
sv_SE: RapidShare API-fel: %s

en: Re-check all pages
sv_SE: Återkontrollera alla sidor

en: Recheck
sv_SE: Återkontrollera

en: Redirect URL
sv_SE: Omdirigera URL

en: Redirect count
sv_SE: Antal omdirigeringar

en: Redirected Links
sv_SE: Omdirigerade Länkar

en: Redirects
sv_SE: Omdirigeringar

en: Redirects may be detected as broken links when open_basedir is on.
sv_SE: Omdirigeringar kan hittas och uppfattas som brutna länkar när open_basedir är aktiverat.

en: Redirects may be detected as broken links when safe_mode is on.
sv_SE: Omdirigeringar kan hittas och uppfattas som bruna länkar när safe_mode är aktiverat.

en: Regular expression
sv_SE: Regelbundet uttryck (RegEx)

en: Remove this link from all posts
sv_SE: Ta bort denna länk från alla inlägg

en: Remove this link from the list of broken links and mark it as valid
sv_SE: Ta bort denna länk från listan över brutna länkar och markera den som giltig.

en: Replace this redirect with a direct link
sv_SE: Ersätt denna omdirigering med en direkt länk

en: Replace with
sv_SE: Ersätt med

en: Replaced %d redirect with a direct link | Replaced %d redirects with direct links
sv_SE[0]: Ersatte %d omdirigering med en direktlänk
sv_SE[1]: Ersatte %d omdirigeringar med direktlänkar

en: Request timed out.
sv_SE: Tidsgräns för förfrågan överskriden.

en: Response time
sv_SE: Svarstid

en: Return to WordPress Dashboard
sv_SE: Återvänd till WordPress-Panelen

en: Run continuously while the Dashboard is open
sv_SE: Kör oavbrutet när Panelen är öppen

en: Run hourly in the background
sv_SE: Kör timsvis i bakgrunden

en: Save Changes
sv_SE: Spara ändringar

en: Save This Search As a Filter
sv_SE: Spara Denna Sökning Som ett Filter

en: Search
sv_SE: Sök

en: Search Links
sv_SE: Söklänkar

en: Search Results
sv_SE: Sökresultat

en: Searching your blog for links...
sv_SE: Genomsöker din blogg efter länkar...

en: Select one or more links to edit.
sv_SE: Välj en eller flera länkar att redigera.

en: Send authors e-mail notifications about broken links in their posts
sv_SE: Skicka författare e-postnotifieringar om brutna länkar i deras inlägg

en: Send me e-mail notifications about newly detected broken links
sv_SE: Skicka mig e-postnotifieringar om nyligen upptäckta brutna länkar

en: Server Not Found
sv_SE: Servern Hittades Ej

en: Server load limit
sv_SE: Serverns lastgräns

en: Settings
sv_SE: Inställningar

en: Settings saved.
sv_SE: Inställningar sparade.

en: Show debug info
sv_SE: Visa buggkontrollsinfo

en: Show more info about this link
sv_SE: Visa mer info om denna länk

en: Show on screen
sv_SE: Visa på skärmen

en: Show the dashboard widget for
sv_SE: Visa panelwidgeten för

en: Show uncertain or minor problems as "warnings" instead of "broken"
sv_SE: Visa osäkra eller mindre problem som "varningar" istället för som "brutna"

en: Source
sv_SE: Källa

en: Source : %s
sv_SE: Källa: %s

en: Stop search engines from following broken links
sv_SE: Hindra sökmotorer från att följa brutna länkar

en: Suggest alternatives to broken links
sv_SE: Föreslå alternativ till brutna länkar

en: Table columns
sv_SE: Tabellkolumner

en: Target resource usage
sv_SE: Målets resursanvändning

en: Thank you for your donation!
sv_SE: Tack för din donation!

en: The "Nuclear Option". Click this button to make the plugin empty its link database and recheck the entire site from scratch.
sv_SE: "Atombombsalternativet": Klicka denna knapp för att tvinga insticksprogrammet att tömma sin databas och återkontrollera hela webbplatsen från början.

en: The "Warnings" page lists problems that are probably temporary or suspected to be false positives.<br> Warnings that persist for a long time will usually be reclassified as broken links.
sv_SE: Sidan för "Varningar" listar problem som förmodas vara temporära eller som misstänks vara falskt positiva.<br> Varningar som kvarstår under lång tid kommer vanligtvis att omklassificeras som brutna länkar.

en: The following error(s) occured :
sv_SE: Följande fel uppstod:

en: The following error(s) occurred :
sv_SE: Följande fel uppstod:

en: The link could not be modified.
sv_SE: Länken kunde inte modifieras.

en: The plugin doesn't know how to check this type of link.
sv_SE: Tillägget vet inte hur man kontrollerar denna typ av länk.

en: The plugin failed to remove the link.
sv_SE: Tillägget misslyckades med att ta bort länken.

en: The plugin script was terminated while trying to check the link.
sv_SE: Tilläggets skriptkodskörning avbröts när länken skulle kontrolleras.

en: The plugin works by periodically launching a background job that parses your posts for links, checks the discovered URLs, and performs other time-consuming tasks. Here you can set for how long, at most, the link monitor may run each time before stopping.
sv_SE: Insticksprogrammet arbetar genom att periodvis starta ett bakgrundsjobb som söker igenom dina inlägg efter länkar, kontrollerar upptäckta URL:er, och genomför andra tidskrävande aktiviteter. Här kan du ställa in hur lång tid, som mest, länkövervakaren får köra varje gång innan den stoppas.

en: This link can not be edited because it is not used anywhere on this site.
sv_SE: Denna länk kan inte redigeras eftersom den inte används någonstans på webbplatsen.

en: This link has been broken for %s.
sv_SE: Denna länk har varit bruten i %s.

en: This link has failed %d time. | This link has failed %d times.
sv_SE[0]: Denna länk har misslyckats %d gång.
sv_SE[1]: Denna länk har misslyckats %d gånger.

en: This link is not a redirect
sv_SE: Denna länk är inte en omdirigering

en: This link was manually marked as working by the user.
sv_SE: Denna länk har manuellt markerats som fungerande av användaren.

en: This playlist has no entries or all entries have been deleted.
sv_SE: Spellistan har inga poster eller så har alla poster tagits bort.

en: Timeout
sv_SE: Tidsgräns

en: Trash
sv_SE: Papperskorgen

en: Turning off this option will make the plugin report all problems as broken links.
sv_SE: Deaktivering av detta alternativ kommer göra så att tillägget rapporterar alla problem som brutna länkar.

en: Twice a Month
sv_SE: Två Gånger i Månaden

en: Undismiss
sv_SE: Ta bort avvisning

en: Undismiss this link
sv_SE: Ta bort avvisning för denna länk

en: Unknown Error
sv_SE: Okänt Fel

en: Unknown YouTube API response received.
sv_SE: Okänt svar från YouTube API mottaget.

en: Unlink
sv_SE: Avlänka

en: Unlinking is not implemented in the '%s' parser
sv_SE: Avlänkning är ej implementerat i texttolken '%s'

en: Update
sv_SE: Uppdatera

en: Update URL
sv_SE: Uppdatera URL

en: Updating bookmark %d failed
sv_SE: Uppdatering av bokmärket %d misslyckades

en: Updating comment %d failed
sv_SE: Uppdatering av kommentar %d misslyckades

en: Updating post %d failed
sv_SE: Uppdatering av inlägget %d misslyckades

en: Use this URL
sv_SE: Använd denna URL

en: Using RapidShare API
sv_SE: Använder RapidShare API

en: Using Snoopy
sv_SE: Använder Snoopy

en: Video Not Found
sv_SE: Video Ej Funnen

en: Video Removed
sv_SE: Video Borttagen

en: Video Restricted
sv_SE: Video Begränsad

en: Video status : %s%s
sv_SE: Videostatus : %s%s

en: View
sv_SE: Visa

en: View "%s"
sv_SE: Visa "%s"

en: View &#8220;%s&#8221;
sv_SE: Visa &#8220;%s&#8221;

en: View Broken Links
sv_SE: Visa brutna länkar

en: View broken links
sv_SE: Visa brutna länkar

en: View comment
sv_SE: Visa kommentar

en: Wait...
sv_SE: Vänta...

en: Warnings
sv_SE: Varningar

en: Which Links To Check
sv_SE: Vilka Länkar Skall Kontrolleras

en: You are about to delete the current filter.
    'Cancel' to stop, 'OK' to delete
sv_SE: Du håller på att ta bort det nuvarande filtret.
    'Avbryt' för att avbryta, 'OK' för att ta bort

en: You are about to delete this link '%s'
      'Cancel' to stop, 'OK' to delete.
sv_SE: Du håller på att ta bort denna länk '%s'
      'Avbryt' för att avbryta, 'OK' för att ta bort.

en: You can see all broken links here:
sv_SE: Du kan se alla brutna länkar här:

en: You don't have sufficient privileges to access this information!
sv_SE: Du har inte tillräckliga tillstånd för åtkomst till denna information!

en: You have an old version of CURL. Redirect detection may not work properly.
sv_SE: Du har en gammal version av CURL. Spårning av omdirigeringar kanske inte fungerar ordentligt.

en: You must enter a filter name!
sv_SE: Du måste ange ett filternamn!

en: You must have either CURL or Snoopy installed for the plugin to work!
sv_SE: Du måste ha antingen CURL eller Snoppy installerat för att tillägget skall fungera!

en: You're not allowed to do that!
sv_SE: Du har inte tillstånd att göra det där!

en: YouTube Playlist
sv_SE: YouTube-spellista

en: YouTube Video
sv_SE: YouTube-video

en: [ Network error ]
sv_SE: [ Nätverksfel ]

en: [%s] Broken links detected
sv_SE: [%s] Brutna länkar funna

en: [An orphaned link! This is a bug.]
sv_SE: [En föräldralös länk! Detta är en bugg.]

[ctx: a link from the admin notice under Tools - Broken links - Warnings]
en: Change warning settings
sv_SE: Ändra varningsinställningar

[ctx: admin notice under Tools - Broken links - Warnings]
en: Hide notice
sv_SE: Dölj notering

[ctx: checked how long ago]
en: Checked
sv_SE: Kontrollerad

[ctx: current load]
en: Unknown
sv_SE: Okänt

[ctx: dashboard widget visibility]
en: Administrator
sv_SE: Administratör

[ctx: dashboard widget visibility]
en: Editor and above
sv_SE: Redigerare och högre

[ctx: dashboard widget visibility]
en: Nobody (disables the widget)
sv_SE: Ingen (avaktiverar widgeten)

[ctx: filter name]
en: Warnings
sv_SE: Varningar

[ctx: for the "Detected X unique URLs in Y links" message]
en: %d link | %d links
sv_SE[0]: %d länk
sv_SE[1]: %d länkar

[ctx: for the "Detected X unique URLs in Y links" message]
en: %d unique URL | %d unique URLs
sv_SE[0]: %d unik URL
sv_SE[1]: %d unika URL:er

[ctx: inline editor title]
en: Edit Link
sv_SE: Redigera Länk

[ctx: inline link editor]
en: Suggestions
sv_SE: Förslag

[ctx: link action; replace one redirect with a direct link]
en: Fix redirect
sv_SE: Fixa omdirigering

[ctx: link in the "Status" column]
en: Details
sv_SE: Detaljer

[ctx: link status]
en: Unknown
sv_SE: Okänd

[ctx: link suggestions]
en: Archived page from %s (via the Wayback Machine)
sv_SE: Arkiverad sida från %s (via Wayback Machine)

[ctx: link suggestions]
en: No suggestions available.
sv_SE: Inga förslag finns.

[ctx: link suggestions]
en: Searching...
sv_SE: Söker...

[ctx: link text]
en: (Multiple links)
sv_SE: (Multipla länkar)

[ctx: link text]
en: (None)
sv_SE: (Ingen)

en: links
sv_SE: länkar

[ctx: log file location]
en: Custom
sv_SE: Anpassad

[ctx: log file location]
en: Default
sv_SE: Standard

[ctx: module name]
en: Basic HTTP
sv_SE: Standard HTTP

[ctx: module name]
en: Blogroll items
sv_SE: Länkmenyposter (Blogroll items)

[ctx: module name]
en: Comments
sv_SE: Kommentarer

[ctx: module name]
en: Custom fields
sv_SE: Anpassade fält

[ctx: module name]
en: Embedded DailyMotion videos
sv_SE: Inbäddade DailyMotion-videor

[ctx: module name]
en: Embedded GoogleVideo videos
sv_SE: Inbäddade GoogleVideo-videor

[ctx: module name]
en: Embedded Vimeo videos
sv_SE: Inbäddade Vimeo-videor

[ctx: module name]
en: Embedded YouTube playlists (old embed code)
sv_SE: Inbäddade YouTube-spellistor (gammal inbäddningskod)

[ctx: module name]
en: Embedded YouTube videos
sv_SE: Inbäddade YouTube-videor

[ctx: module name]
en: Embedded YouTube videos (old embed code)
sv_SE: Inbäddade YouTube-videor (gammal inbäddningskod)

[ctx: module name]
en: HTML images
sv_SE: HTML-bilder

[ctx: module name]
en: HTML links
sv_SE: HTML-länkar

[ctx: module name]
en: Pages
sv_SE: Sidor

[ctx: module name]
en: Plaintext URLs
sv_SE: Råtext-URL:er

[ctx: module name]
en: Posts
sv_SE: Inlägg

[ctx: module name]
en: Smart YouTube httpv:// URLs
sv_SE: Smart YouTube httpv:// URL:er

[ctx: settings page]
en: Show link actions
sv_SE: Visa länkåtgärder

[ctx: settings page]
en: Suggestions
sv_SE: Förslag

[ctx: settings page]
en: Warnings
sv_SE: Varningar

[ctx: verb]
en: Trash
sv_SE: Släng
